Радио Милева генетското наследство на жика

Каков дедо, таков внук: Овој фраер сте го гледале на телевизија, а не сте знаеле дека е внук на прочуениот Гидра (фото)

Каков дедо, таков внук: Овој фраер сте го гледале на телевизија, а не сте знаеле дека е внук на прочуениот Гидра (фото)

Драгомир Бојаниќ Гидра не напушти пред три децении, но продолжи да живее низ своето творештво, особено во улогата на Жика Павловиќ, кој го обожава цел регион.

Неверојатниот шарм и харизма ги наследи внукот на Гидра, Јован. Позната е необичната љубовна приказна на Драгомир Бојаниќ Гидра и Љиљана Контиќ кои трипати стапнаа на лудиот камен.

Круна на оваа бурна љубовна приказна беше ќерката Јелена, која парот ја доби во 1970 година. Но, за животот на актерот во јавноста најмногу сведочеше внукот на кого актерот му беше дедо-чичко, односно биолошки брат на дедо му.

– Често го посетував во неговиот стан кај Калемегдан. Како што беше во династијата Жика, таков беше и во секојдневниот живот, насмеан и весел. Никогаш не сум го видел тажен или намуртен – изјави тогаш Јован.

Внукот на Гидра поради атрактивниот изглед стана забележан модел, а имавме можност да го видиме во бројни видеа. Денеска е во брак со својата сакана сопруга Маја, со која го има синот Алексеј.

фото:You Tube prtscreen/ jovanstojanovic

To top