јован

Пронајдени се 6 резултати на тема „јован“
Радио Милева

Христијан Мицкоски со синовите Јован и Антониј подготвени да навиваат за Македонија: „Тројцата мускетари“ го комплетираа албумот на „Панини“ за ЕУРО 2021

Претседателот на најголемата и најбројна партија во Македонија, ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски покрај своите бројни политички...
Радио Милева

Синот на познатиот водител ја ќари Наташа, најстарата од трите сестри Родиќ, ама татко му Пеја покрај себе има 25 години помлада убавица! (ФОТО)

Јован Пејиќ, синот на фолк пејачката Злата Петровиќ и водителот Зоран Пејиќ – Пеја, однеодамна е во врска со најстарата од трите сестри...
Радио Милева

Аца Лукас доби „шут карта“ од новата девојка, откако го „фати жив“ со старлетата Наташа Шавија: „Лукас е за мене мртов!“ (ФОТО)

Откако Аца Лукас беше јавно видена како шета повторно со старлетата Наташа Шавија, со која веќе беше во „шема“ пред врската со мисицата,...
Радио Милева

Се сврши Аца Лукас: Иако се’ уште не се развел од Соња, пејачот и подари веренички прстен на новата девојка Јована (ФОТО)

Аца Лукас сè уште не се развел од сопругата Соња, а веќе планира свадба со новата девојка Јована Дорошки. Поради закажани настапи, тој...