Радио Милева вистински рај

Јована и Жељко поседуваат вила со базан: Ѕирнете во луксузниот дом на Јоксимовиќ (фото)

Јована и Жељко поседуваат вила со базан: Ѕирнете во луксузниот дом на Јоксимовиќ (фото)

Познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ со сопругата Јована Јоксимовиќ и неговото семејство веќе подолго време живеат во Сењак, а неговата вила е вистински рај кој ретко го покажува во јавноста.

Вилата наводно била платена 2,5 милиони евра, а тие ја украсиле по нивен вкус кој чинел неколку десетици илјади евра.

Покрај заедничките деца на Јована и Жељко, во куќата често престојува и ќерката на Жељко, Мина од првиот брак, која на својот Инстаграм профил повеќе пати покажала како изгледа внатрешноста на вилата.

Благодарение на објавите на Мина на Инстаграм, јавноста доби шанса да ѕирне во луксузниот дом на Јоксимовиќ.

Посебна атракција на домот е базенот во дворот во форма на овална форма, сместен во зеленилото на Сењак.

Ѕидовите се направени од тули, а трпезаријата е украсена со широки прозорци долж едната страна.

Семејството Јоксимовиќ ја купи вилата од своите пријатели за 2,5 милиони евра, а овој луксузен дом има своја историја и бројни атрактивни детали. Овој имот претставува вистинска оаза за познатиот пејач и неговото семејство, а јавноста во иднина секако ќе сака да дознае повеќе детали за ова скриено катче на луксуз во Сењак.

фото: printskrin/instagram/paparaco lov /jjovanajoksimovic

To top