Живот и стил

Дневен хороскоп: Сабота 16-ти Март 2024 година

Дневен хороскоп: Сабота 16-ти Март 2024 година

ОВЕН
Имате можност да процените кои од вашите стари пријатели е време да ги заборавите, за да не се обврзете на деловна соработка со нив и да не си наштетите. Одвојте време да ги споделите вашите идни проекти со вашите колеги. Во деловните контакти бидете внимателни и во зборовите и во постапките и не брзајте да го покажете своето знаење, доколку не сте предизвикани од некоја забелешка на недоверба.

БИК
На работното место целосно откријте ги своите способности и интелигенција доколку сакате да бидете фер кон колегите. Дојде време сите да ве ценат и поддржат. Излезете на деловен ручек, бидејќи меѓу вашите нови познаници кои исто така ќе бидат таму, може да се покаже дека се ваши идни партнери.

БЛИЗНАЦИ
Комуникацијата со колегите и новите познанства е задолжителна, но ќе ви биде тешко, иако целите кон материјален успех и зависите од нивната помош. Ќе се спасите од проблеми ако не се антагонизирате и не се расправате со колегите без причина. Оние кои водат сопствен бизнис да не си дозволуваат неоправдани трошоци за службени патувања.

РАК
Ви нудат патување на коешто ќе имате корисни деловни состаноци. Водете разговори со доверба во сопствените способности да ја си ја повратите самодовербата. Бидете внимателни ако сте зад воланот. Не правете непромислени промени кои можат да ви ги расипат плановите и да ви го уништат денот, само затоа што сте одлучиле дека сте единствениот што може да ги оствари.

ЛАВ
Обрнете внимание на себеси, исполнете се со самодоверба за да не доживеате неуспех. Можни се ненадејни промени во расположението. Причината е вашата неподготвеност да воспоставите нормални односи со колегите. Не пропуштајте да ги жнеете успесите кои ви се предодредени денеска. Време е да го стабилизирате она што сте го постигнале на професионален план.

ДЕВИЦА
Имате можност да направите промени кои нема да бидат поддржани од вашите колеги, поради нивната завист дека идејата е ваша. Справете се со вашите задачи на работното место кои ќе ви донесат универзално восхитување. Бидете внимателни со деловните состаноци за да ја избегнете опасноста да се опкружувате со несоодветни партнери доколку барате оние кои ќе учествуваат во вашите нови проекти.

ВАГА
Помирете се со неисполнетите надежи за брз успех кој повторно ве заебиколоува. Од претпладнето очекувајте службени недоразбирања и конфликти. Бидете трпеливи за да ги надминете. Бидете тактички и лесно ќе ги надминете тешкотиите. Со упорност и темелна анализа на вашата идеја, до крајот на денот ќе започнете со нејзината реализација.

ШКОРПИЈА
Денеска сте во променливо расположение поради недостиг од доволна самодоверба. Вашите колеги или најблиски се обидоа да ви докажат дека не сте единствени, а вие решивте да им верувате. Очекувајте вести за финансиски приходи, кои е подобро да не ги споделувате со пријателите. Не дозволувајте да станат видливи вашата напнатост и раздразливост.

СТРЕЛЕЦ
Денот ви овозможува на сите да им ги покажете своите вештини. Не е исклучена појавата на профитабилни идеи кои ќе ви обезбедат добар приход. Верувајте ѝ на вашата интуиција. Не одбивајте понуди за работа кои ќе ви донесат брзи приходи следниот ден.

ЈАРЕЦ
Уште еднаш имате можност да ги постигнете своите цели доколку не дозволите да бидете под влијанието на емоцииите што ви штети. Не им верувајте на колегите доколку сте фрустрирани од нивното однесување. Манифестациите на агресија поради вашите лични неуспеси се непотребни, бидејќи можат да ја комплицираат комуникацијата со претпоставените.

ВОДОЛИЈА
Од вас зависи дали сите напори ќе бидат успешни или ќе се осудите на неуспех. Ако не сте ги испланирале добро, сега ќе ги трпите последиците. Мора да се справите со рутините кои ве нервираат. На работното место пазете се од расправија со вашиот подреден, која ќе ве одвлече од обврските и нема добро да влијае на вашата самодоверба.

РИБИ
Ве очекуваат доста тестови во однос на вашата зрелост и интелектуални можности, откако ќе решите по секоја цена да освоите нов професионален врв. Вашата работа бара концентрација. Организирајте деловни состаноци во попладневните часови. Претставете им ги идеите на вашите колеги и земете го предвид нивното мислење, коешто ќе им користи на сите.

извор:netpres.kom.mk

To top