Радио Милева малку познати нешта

Брена кај Амиџиќ откри за најголемиот кеш што го земала одеднаш, но и за најнеобичното место каде водела љубов (видео)

Брена кај Амиџиќ откри за најголемиот кеш што го земала одеднаш, но и за најнеобичното место каде водела љубов (видео)

Пејачката Лепа Брена, вчера гостуваше во шоуто на Огњен Амиџиќ каде говореше за својата кариера, бракот, успехот, концертите.

Брена откри дека во еден ден има заработено 150.000 евра, а на потпрашање на водителот дополни дека тоа било од продажба на недвижност.

По низата јавни разводи за српската сцена, меѓу кои и оние на Драгана Мирковиќ и Тони и Харис и Мелина Џиновиќ, Брена не откри на чија страна е, но истакна дека секогаш е подобро добра разделба од лош брак.

Пејачката за нејзиниот однос со сопругот Боба Живојиновиќ откри дека е нормално сопружници да имаат добри и лоши моменти, но најважно како рече, е тие да се надминат особено кога постои љубов, поддршка, почит и пријателство меѓу двојката.

Брена откри нови детали за човекот кој и го предвидел успехот кога била седмо одделение. Откако се појавил на вратата на сосетката каде пејачката била со мајка и, и побарал чаша вода, започнал целиот разговор.

Човекот и кажал дека ќе биде популарна како Јосип Броз Тито, на што таа не верувала. На крај и рекол дека кога и да се сети на него во животот, да запали свеќа.

-И денеска палам свеќа за него, тоа беше неговата желба, откри Брена.

Огњен јка праша и нешто интимно, односно каде е најнеобичното место каде водела љубов, Брена веднаш одговорила.

– Па, во автомобилот – рекла пејачката.

Како се одивал целиот нивен разговор може да слушнете во видеото.

фото:You Tube printscreen/ AmiG Show

To top