Љубов и Секс

Зошто мажите изневеруваат?

Зошто мажите изневеруваат?

Вечното женско прашање, зошто мажите треба да изневеруваат и да вработуваат проститутки, е решено денес!

Во разговорите со бројни сексуални работници, љубовници и мажи, Трејси Кокс, експерт за секс и врски, решаваше долгогодишни проблеми што ги мачеа повеќето жени.

Еве од што сакаат да бидат задоволни мажите!

Се чувствувате посакувано

Една проститутка го рече следново: “да, некои мажи сакаат секс што не го добиваат дома, но повеќе од нив сакаат внимание што не го добиваат дома. Тие сакаат внимание, сакаат да се чувствуваат секси и најмногу од сè сакаат да се чувствуваат посакувано. Мажите со кого редовно го гледав како бара бакнежи и милувања како дел од услугата. Тие сакаат блискост, контакт со очите, сакаат да бидат пожелни “.

Дружење

Чувството на осаменост е честа причина.

“Во раните 2000-ти работев на телефонска линија. Еднаш, шест часа, не зборував за ништо со еден лик. Неговата мајка само почина и тој само сакаше да слушне нечиј глас. Бев изненаден колку често мажите се јавуваат затоа што се осамени и немаат со кого да разговараат. другите да разговараат “, рече една жена.

Близина и врска

“Кога работев како дама за придружба, многу мажи сакаа да зборуваат или само да се прегрнат. Еден човек редовно ми плаќаше само за да го прегрнам”, изјави една поранешна придружничка.Открила дека многу мажи бараат чувство на врска повеќе од секс.

“Запознав некои мажи чии жени беа болни и не можеа да имаат сексуални односи со нив, но недостатокот на секс не ги донесе кај мене. Тие чувствуваа голема тага и можеа да ми зборуваат за тоа во мир. Ова често се случува со постарите лица. за мажите не им е лесно да воспостават пријателства со жени, а многумина немаат ниту машки пријатели “, рече таа.

Подигање на самодовербата

Одредени мажи немаат доволно самодоверба да им приоѓаат на девојчињата, па дамите придружнички им се одличен избор за вежбање.Знам мажи кои не се снаоѓаат добро во социјални ситуации или на состаноци. Тие немаат приближно толкава самодоверба како што изгледаат. Тие само сакаат внимание од жени за кои сметаат дека се привлечни. Тие знаат дека нема да ги одбиеме и не треба да се обидуваат да бидат паметни или да водат. најинтересните разговори “, рече една проститутка.

Реализација на фантазии без осуда

“Имам љубовница седум години и со неа се впуштам во перверзии што би ги преплашиле повеќето луѓе. Може да барам од неа работи што никогаш не би можела да ги побарам од сопругата. Се чувствувам голем наплив на адреналин кога ќе ги ставам границите”, вели еден маж.

Чувство на возбуда и ново искуство

“Мојата сопруга и јас имаме секс еднаш месечно, и таа никогаш не сака да пробува нови работи. Да беше поинаку, никогаш не би барал некоја друга за секс”, рекол еден маж.
“Никогаш не сум имал афера. Не барам љубов, само барам секс. Различно е со проститутка, тоа е деловна трансакција што не му штети на мојот брак. Така, можам да имам секс со друга жена без да ја изневерувам сопругата. Тоа е безопасна забава”. тврди друг.

Чувство на важност

Љубовниците често ги идеализираат мажите, додека тоа ретко го добиваат од своите жени, а мажите сакаат кога некој ќе ги „воздигне“ во секоја смисла.
Може да бидам она што сум пред неа. Ме прави да се чувствувам важно. Таа ми се восхитува. Кога ќе ја погледнам сопругата, гледам само разочарување во нејзините очи. Не чувствувам дека исполнив дури половина од нејзините очекувања”, одговорил еден маж на прашањето.

Добра зделка

Повеќето од овие девојки немаат доволно пари за своите потреби, па затоа бараат многу постари мажи да си го дозволат сето тоа.На многу од овие млади девојки им требаат пари за да го остварат сонот. Им помагате во тоа. Поради вас, тие можат да живеат подобро, да имаат работи што никогаш не би ги имале без ваша помош. За возврат, имам девојка која се однесува убаво кон мене, не таа не ме зема здраво за готово и поради неа чувствувам дека сум постојано на почетокот на врската, кој маж не го сака тоа? “ – рече еден човек.

Извор: Попара.мк