Радио Милева со своите приоритети

Во екот на скандалот Харис- Мелина најпосле се огласи и ќерката (видео)

Во екот на скандалот Харис- Мелина најпосле се огласи и ќерката (видео)

Српските медиуми со денови пишуваат за разводот на Харис Џиновиќ и неговата сега веќе поранешна сопруга, особено откако Мелина ненајавено упадна во неговата вила, а сега се огласи и ќерката на популарниот пар.

Иако сите очекуваа Џина да проговори за хаосот меѓу нејзините родители, таа објави видео од фризерскиот салон и покажа дека нејзе и е до разубавување.

Џина на својот Инстаграм се пофали со видеото на кое ја покажа новата фризура што ја доби денеска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by djina dzinovic (@djinadzinovic_fp1)

Да потсетиме, Харис пред малку зборуваше за Телеграф.рс и откри што се случило откако Мелина ненајавено упаднала во неговата вила во Сењац.

– Ме поканија како граѓанин, ниту приведен, ниту обвинет, ниту нешто друго. Ниту другата страна. Дојдов и ја најдов Мелина таму (во куќата)и најучтиво ја замолив да си замине бидејќи нема право да остане таму, со оглед на тоа што живее во друг дел од градот, што и го направи не сака. Потоа се консултирав со адвокат и адвокатот ми рече „Повикајте полиција“. Ја повикав полицијата која дојде. Разговор со мене, разговор со неа, разговор со децата… Не замолија како граѓани да одиме во полициска станица, без приведување, што е многу важно, да дадеме изјава. Отидовме и дадовме изјави и тоа е целата приказна – кажа Харис на почетокот на разговорот во неговиот дом –и откри дека Мелина, како што му кажал адвокатот, немала право да влезе во неговиот дом.

– Не, таа нема право да дојде овде. Го оставила ова, заминала од овде и живее во друг дел од градот, во друга станбена единица. Таа има право да дојде по својата гардероба и нејзините работи, но нема право да остане тука. Има поента…

фото:Instagram printscreen/ djinadzinovic_fp1/ harisdzinovic_official

To top