Живот и стил

Торта со афион која дефинитивно мора да ја пробате (рецепт + видео)

Торта со афион која дефинитивно мора да ја пробате  (рецепт + видео)

Ако сакате семки од афион, тогаш ќе ви се допадне оваа лесна за правење торта богата со афион.

Состојки:

210 гр путер
370 гр шеќер во прав
170 гр афион
170 гр брашно
1 лажичка прашок за пециво
130 мл млеко
5 јајца
прстофат сол

фото: FreePick

To top