земјотрес

Пронајдени се 36 резултати на тема „земјотрес“
Радио Милева

Ја гледавме во повеќе серии кои се прикажуваа и кај нас: Познатата актерка изчезна по земјотресот што ја погоди Турција (фото)

Турската актерка Џансу Дере (42), според турските медиуми исчезнала по силниот земјотрес што ја погоди Турција. Од актерката со денови...
Радио Милева

Двајца турски актери и една пејачка жртви на земјотресот во Туција, а загинаа и нивните најблиски (фото)

Меѓу жртвите од земјотресот во Турција се објавени имиња и на двајца познати актери и една пејачка. Станува збор за турскиот актер Чагдаш...
Радио Милева

„Каква катастрофа на овој студ“, „Го молиме Бога за милост“: Турските ѕвезди во страв и паника по страшниот земјотрес

Турција  ја погоди силен земјотрес со јачина од 7,8 степени. Бројни турски ѕвезди се огласија на социјалните мрежи и им понудија поддршка...
Радио Милева

Татјана Лазаревска се огласи по силниот земјотрес во Австралија, па откри дека биле во самоизолација: „Денес славиме ослободување“ (видео)

Maкедонската пејачка Татјана Лазаревска заедно со нејзиното семејство, односно сопругот Новица и синовите веќе неколку години живеат...
Радио Милева

Пејачката Маријана се огласи по силниот земјотрес во Австралија: „До толку бев исплашена што едвај дојдов до вратата“

Силен земјотрес од 5,9 степени според Рихтер со епицентар во близина на Мелбурн ја погоди Австралија. По првичниот потрес биле почуствувани...
Радио Милева

Игор Џамбазов и земјотресот од пред 58 години се „врсници“: „Земјата се отворила, како да сакала да не проголта“ (фото)

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов откако има профил на „Инстаграм“ речиси секојдневно објавува нови објави. Неговите следбеници...
Радио Милева

Вака го доживејаа последниот земјотрес две познати македонски дами и еден наш пејач: „Рихтер селфи, камион низ дневна и спокојни комшии“

Македонија пак се стресе… Потресите почнаа често да се случуваат… До душа оние политичките земаат се поголем замав и само прашање...