возач

Пронајдени се 25 резултати на тема „возач“
Радио Милева

Ана Николиќ повторно во центарот на вниманието: Камерата на „Папарацо лов“ ја улови во скандалозно издание (фото)

Пејачката Ана Николиќ не престанува да ја шокира јавноста со своите потези во последните неколку години. Каде и да се појави предизвикува...
Радио Милева

Кога Марјана Станојковска во жешко секси издание ќе седне зад воланот, таа е бајка од машката фантазија (фото)

22 септември е светскиот ден без автомобили, но кога Марјана Санојковска е зад воланот, тогаш може да се напрви исклучок барем за глетка. Иако...
Радио Милева

Кристина Димитриевска одговараше на нивните прашања, па со една фотографија во неколку пози ги стави во дилема обожавателите: Носи ли долна облека Кристина, кога ќе облече летно фустанче и во зима? (ФОТО)

Македонската мисица, топ модел, пејачка… Кристина Димитриевска решена е по секоја цена да изгради кариера. Се обидува паралелно ...
Радио Милева

Уништен автомобилот на Аца Лукас: По сообраќајната несреќа се огласи пејачот и откри што се случило – „Штетата е огромна“

Автомобилот на Аце Лукас, управуван од неговиот возач, е уништен во сообраќајна несреќа, објавија српските медиуми. Аца набрзо проговори,...
Радио Милева

„Сите ми велат дека сум преубава за да возам автобус“: Кога патниците влегуваат и ја гледаат Џоди зад воланот, остануваат без зборови (видео)

Џоди Ли Фокс има 24 години, живее во Велика Британија и вели дека ги шокира патниците со својот изглед. Таа работи како возач на автобус...
Радио Милева

На Аца Лукас неодамна му ја одземаа возачката дозвола, а сега нема ни на крај памет да ви падне кого го ангажираше за личен возач (фото)

Пред неколку дена, Аца Лукас рече дека ангажирал приватен возач на кого исто така му изнајмил стан во зградата каде што живее, а како...
Радио Милева

На Прија животот и прија, а уште повеќе парите на Боба и Брена: Прво искешира 160.000 евра за нов џип, сега 10.000 за мебел, плус вработила возач, дадилка и куќна помошничка!

Дефинитивно за Александра Пријовиќ (24) нема криза! За време на корона пандемијата, кога повеќето пејачи едвај врзуваат крај со крај,...
Радио Милева

Поминаа 23 години од смртта на принцезата Дијана: „Сакаа да ја фотографираат мртва, а тогаш нејзините трепки мрднаа“

Колку години и да поминат откако ја ена, заборавот нема да дојде кога е во прашање Лејди Дијана. Летото 1997 година се помни по трагичната...
Радио Милева

Возачот на автомобилот во кој била принцезата Дијана кога се случила несреќата тврди: „Ми кажаа да молчам“

На почетокот на овој месец беа одбележени 22 години од смртта на една од најсаканите принцези на светот, принцезата Дијана која почина...
Радио Милева

Ружица Кериќ, вдовицата на клавијатуристот кој го возеше Шабан Шаулиќ: Му течеа солзи додека го исклучуваа од апаратите

Ружица Кериќ, сопругата на починатиот Мирсад Кериќ професионалниот музичар кој загина во сообраќајната несреќа заедно со Шабан Шаулиќ,...
Радио Милева

Алкохолизираниот возач кој ја предизвика сообраќајката се правда пред полицијата дека виновен е возачот на „Сеатот“ каде беше Шабан

Возачот на “Мазда” кој ја предизвикал несреќата во која загина пејачот Шабан Шаулиќ, прво на полицијата и тврдел дека “Сеатот”,...