влатко илиевски

Пронајдени се 23 резултати на тема „влатко илиевски“
Радио Милева

Сеќавања: Тамара Тодевска се потсети на момент од пред 2 години, па сподели фотографија со Влатче и Хана (фото)

Кога ќе замине некоја драга личност од вашиот живот ви недостига неговото присуство, неговото смеење, неговиот глас. Летото, македонскиот...
Радио Милева

Времето не ја лечи тагата: Марјана Станојковска заплака за Влатко Илиевски пред камерите на „Бекстејџ“ (фото)

Во 2009 година сега прерано починатиот пејач и актер Влатко Илиевски и неговата пријателка и водителка Марјана Станојковска се појавија...
Радио Милева

Елена Ристеска проговори за шокантната загуба на Влатко Илиевски: „Откако ќе се преселиме на друг свет, веќе е предоцна за сè!“

Нашата македонска музичка ѕвезда, Елена Ристеска деновиве летува на Миконос, грчкиот остров во кој се заљуби. Ужива со пријатели и се...
Мегафон

Ален Исламовиќ за Влатко Илиевски: „Музиката е сјај, богатство и рај, но за жал и пекол во кој можеш да потклекнеш“

Влатко Илиевски важеше за комуникативен човек, а иако беше познат, тој луѓето не ги делеше на познати и непознати, за него сите беа исти. Тој...
Радио Милева

По потресните статуси за смртта на Влатко Илиевски, Мартин Мила ја чепна македонската естрада таму каде што најмногу боли?

По веста за смртта на македонскиот поп – рок пејач Влатко Илиевски, голем дел од неговите колеги од македонската естрада и јавниот...
Радио Милева

(ФОТО) Влатко Илиевски во потрага по жената на својот живот, а по објавените фотографии пријателите му открија неочекуван детаљ!

Пејачот и актер, Влатко Илиевски е решен да ја најде жената на својот живот, а во потрагата реши да си помогне преку социјалните мрежи. Имено,...