владо георгиев

Пронајдени се 24 резултати на тема „владо георгиев“
Радио Милева

„И самиот се зачудив“: Пораснаа ќерките на Владо Георгиев, а дури и на тато не му се верува како времето лета (фото)

Се чини дека не толку одамна Владо Георгиев беше еден од најпосакуваните ергени во Србија, но не потсети дека времето немилосрдно лета...
Радио Милева

Тој го откри Владо Георгиев: Беше голема ѕвезда, го најдоа мртов во неговиот стан, пред чија врата и денес стои неговиот спакуван куфер по кој никој не дошол! (ФОТО+ВИДЕО)

Целиот регион се потресе кога слушна дека тој починал! Сè уште многумина ги пеат неговите хитови, а тој се беше на прагот да стане најголема...
Радио Милева

Досега невидени моменти: Владо Георгиев разменува страстни бакнежи со поранешната девојка на која и го посвети најголемиот хит (фото)

Љубовта на Владо Георгиев денеска е неговата избраничка Милица Самарџија со која ја доби ќерката Софија и со која ужива во љубовта....
Мегафон

Законите не важат за сите: Вака изгледаше во петок навечер познатиот скопски локал каде пееше Владо Георгиев (ВИДЕО)

Во ден кога беа забележани рекордни 225 новозаболени од ковид-19 во Македонија, а учениците учат онлајн, ова е сликата од еден познат скопски...
Радио Милева

Владо Георгиев влезе со медицинска маска во маркет, па ги „распука“ останатите муштерии: „Ми се смеете, а допирате, кашлате и кивате каде ќе стигнете“ (ФОТО)

Пејачот, музичар и композитор, Владо Георгиев  објави фотографија со која ги „запали“ социјалните мрежи. Популарниот „Барба“ со...
Радио Милева

Војната продолжува: Дара Бубамара тотално збесна од Владо Георгиев – „Пијандуро, психо, ќе те пријавам во полиција“!

Новата војна на српската естрада меѓу Владо Георгиев и Дара Бубамара дополнително се разгоре. Имено, пејачот откако ја сретна Дара на...
Радио Милева

Војната продолжува: По жестоките навреди Дара и Владо Георгиев се сретнаа на аеродром и се случи неочекуваното

По неколку јавни прозивки и меѓусебно препукување, Владо Георгиев и Дара Бубамара се сретнаа на белградскиот аеродром. Пејачот ја искористи...