вистина

Пронајдени се 43 резултати на тема „вистина“
Радио Милева

По скопската љубовна драма на Тара и Ша, се огласи контроверзниот пар и ја откри нивната страна на вистината (видео)

Неодамна медиумите во Скопје и регионот пишуваа за големиот скандал што се случи среде Скопје, кој ријалити учесниците Тара Симов и...
Радио Милева

Сузана Гавазова никогаш поопуштена, отвори шише розе на плажа: Во виното е вистината, а нејзните голи гради во неговите раце! (ФОТО)

Пеколните жештини не натераа сите нас, па и познатите личности да бараатспас под сенка, покрај вода, на планина,  езеро, море… Кој...
Радио Милева

„Тања Савиќ само ме искористи за да си ги врати децата“: Жена од Австралија раскажа непознати детали за борбата на пејачката

Пред една година како бомба одекна веста дека сопругот на Тања Савиќ, Душан Јованчевиќ без нејзино знаење ги однел децата во Австралија...
Радио Милева

По гласините дека Северина има ново момче и се сели на неговиот имот, хрватската пејачка го прекина молкот и ја откри вистината

Неодамна српски курир.рс пишуваше дека наводно хрватската пејачка Северина Којиќ е во врска со винарот Томислав Воштиниќ и наводно...
Радио Милева

„Правда за вистина“: Додека неговиот брак со Северина е топ тема, Игор Којиќ се огласи со брутална порака (фото)

Бракот на Северина и Игор Којиќ е тема за која деновиве доста се шпекулира во јавноста. Со месеци, овој пар не се огласува кога станува...
Радио Милева

Лазар Темелков на „државопогубните“ политички полтрончиња им ја плесна вистината в лице: „Доаѓа фајронт, со него и сметката, а секоја сметка се плаќа, макар напишана на партиски парагон“ (ФОТО)

Јавноста го памети како еден од најдобрите ТВ презентери на ТВ дневникот во Македонија на сите времиња… Уште со својата појава од...
Радио Милева

Џорџ Клуни проговори за разводот: Се шпекулираше дека тој и Амал не живеат заедно, а сега тој ја откри вистината

Неодамна во медумите се појавија шпекулации дека бракот меѓу Џорџ и Амал Клуни е во криза и дека наводно не живеат заедно. Според пишувањата...