велика британија

Пронајдени се 5 резултати на тема „велика британија“
Радио Милева

Меган и Хари останаа без својата резиденција во кралската палата: Работите им се изнесени сред ноќ, а еве на кого припадна домот

Меган Маркл и принцот Хари се откажаа од кралските должности на почетокот на годината, а како што сега објави „Дејли мејли“, тие останаа...
Радио Милева

Насмеана и дотерана: Меган Маркл првпат се појави на јавен настан по повлекувањето од кралското семејство (фото)

Меган Маркл заедно со сопругот принцот Хари вчера првпат се појави на едно јавно случување откако донесоа одлука да се повлечат од кралскосто...