тв

Пронајдени се 22 резултати на тема „тв“
Радио Милева

Малечкиот од фотографијата денес е голема ѕвезда: Жените по него „сечат вени“, а на естрадата за прв пат се појави кога имаше само 13 години (ВИДЕО)

Малечкиот од фотографијата денес е голема ѕвезда. Жените по него „сечат вени“. А на естрадата за прв пат се појави кога имаше само 13...
Радио Милева

Јавно – музички, естрадни и ТВ ѕвезди, по дома – жени домаќинки: Овие познати Македонки вапцаа јајца рано наутро за Велики Четврток (ФОТО)

Велики Четврток или Величетврток како што  се вика меѓу народот е прvиот ден од почетокот на празнувањето на Велигденските празници,...
Радио Милева

Тој го откри Владо Георгиев: Беше голема ѕвезда, го најдоа мртов во неговиот стан, пред чија врата и денес стои неговиот спакуван куфер по кој никој не дошол! (ФОТО+ВИДЕО)

Целиот регион се потресе кога слушна дека тој починал! Сè уште многумина ги пеат неговите хитови, а тој се беше на прагот да стане најголема...
Радио Милева

Сузана Гавазова во комбинација од црна кожа и провидна тантела, а под неа… „Има(т) или нема(т)“ долна облека? (ФОТО)

Оддамна е познато дека естрадата е пакет од повеќе работи. Покрај песната и видеото, имиџот, однесувањето, облекувањето, шминката, фризурата…...
Радио Милева

Сексапилната водителка на „Ѕвездите на Гранд“ пред да се појави на ТВ, се појавувала на филм: Малкумина знаат дека Сања Кужет била глумица?! (ФОТО)

Водителката Сања Кужет со години плени на сцената „Ѕвездите на Гранд“, а само малкумина знаат со што се занимавала пред да застане...
Радио Милева

Водителката Јована Јеремиќ сите ги изненади откако објави дека си дава отказ од „ТВ Хепи“: „Не сум јас ничија швалерка…“ (ФОТО)

Веста дека водителката Јована Јеремиќ поднела оставка на телевизијата „Хепи“ одекна како бомба, а таа самата  ја објави информацијата...
Мегафон

Традиционалниот Виенски концерт на 1-ви јануари 2021 година без публика: На ТВ и онлајн, но пред празна сала (ВИДЕО)

Салата на Музикферајн во Виена на 1. јануари 2021 година ќе остане празна , а оркестарот ќе ја отсвири предвидената програма за милионската...
Лице в Лице

Александра Илиевска за Вистина.мк ги откри деталите зошто во новата сезона не е дел од „Брза кујна“: „На пат е најубавото нешто што го посакуваме со сопругот“

Таа е позитивна, непосредна, секогаш насмеана, отворена за предизвици и вљубеник во работата на телевизија. ТВ водителката Александра...
Радио Милева

Победничката на „Задруга 3“ доби ТВ ангажман во Белград: Хрватската старлета Ива Гргуриќ ќе води „Временска дијагноза“

Победничката на реалното шоу Задруга 3, хрватската старлета Ива Гргуриќ ќе биде водителка на „Временска прогноза“ на „Ред“ телевизија...