турска актерка

Пронајдени се 8 резултати на тема „турска актерка“
Радио Милева

Животната приказна на тетката на Суреја од „Истанбулската невеста“: Актерката проговори како е да се биде самохрана мајка

Гледачите на турската серија „Истанбулската невеста“ ја познаваат како тетката на Суреја, а еве што вели за својот живот турската...
Радио Милева

Болеста не ја спречи „Истанбулската невеста“ да го оствари сонот: Ова е животната приказна на турската актерка Асли Енвер

Асли Енвер е една од омилените актерки во Турција, а нејзиниот лик на Суреја во серијата „Истанбулска невеста“ е една од нејзините...
Радио Милева

Сите ја познавате, а сега е драстично променета: Еве која турска актерка ја водеше својата нација низ Оскарите (фото)

Ако ние ја имаме Миланка Рашиќ која со години не води низ престижната манифестација посветена на филмот – Оскар и Турција секако го...
Радио Милева

Турската актерка по обидот за самоубиство и физичкото насилство од партнерот, денес живее скромен живот со ќеркичката

Актерката Мерием Узели која македонската јавност ја запозна по улогата на Хурем султан во серијата „Величествениот“, живее еден сосема...