тенис

Пронајдени се 18 резултати на тема „тенис“
Радио Милева

Водителката Сања Маринковиќ ги воодушеви сите со своите фотографии, а овој спорт е нејзината страст! (фото)

Сања Маринковиќ неодамна ја отвори новата сезона на своето шоу „Магазин ин“ и призна дека е подготвена за нови работни победи. Водителката...
Радио Милева

Ана Ивановиќ во ултра куси панталончиња и високи потпетици: Поранешната тенисерка по три породувања ги „распамети“ сите со нејзиниот изглед (фото)

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ (35) пред три месеци го роди своето трето дете, а по породувањето брзо се врати во топ форма. Ана веќе...
Радио Милева

„Се обидувам да бидам најдобриот сопруг и татко“ – Новак Ѓоковиќ надвор од теренот е прекрасен родител и маж (фото)

Најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ ретко зборува за својот приватен живот и семејството кое е неговата база и оаза на...
Радио Милева

Илда Шаулиќ микрофонот го замени со тениски рекет: Пејачката има нов бизнис во Америка, а еве колку заработува

Пејачката Илда Шаулиќ беше успешна во тенисот пред да влезе во светот на музиката, а бидејќи настапите и понатаму се ретки поради короната,...
Радио Милева

Мајка и е панаѓурска фолк пејачка и скандалозна ријалити ѕвезда, а таа суштинска спротивност од неа: Запознајте ја ќерката на Весна Вукелиќ – Венди (ФОТО)

Весна Вукелиќ, попозната како Венди, Вандета – Берета или кралицата на панаѓурите, е српска пејачка, актерка, модел, водителка и учесник...
Радио Милева

Нови детали за животот на судијата заради кој беше исфрлен Ноле: Лора пие од тага, откако синот и загинал во сообраќајна несреќа (ФОТО)

Нови моменти излегуваат на виделина за животот линискиот судија на УС опен, дамата поради која беше дисквалификуван Новак Ѓоковиќ....
Радио Милева

Лора Кларк, линиската судијка заради која Новак Ѓоковиќ беше дисквалификуван призна дека на еден турнир пред пред 6 години тениското топче ја погодило во уста со 130 км на час, па сепак тогаш никој не бил исфрлен!

Линиската судијка кој ненемерно беше удрена со тениско топче на УС Опен од Новак Ѓоковиќ, кој по проверката беше дисквалификуван од...