татјана лазаревска

Пронајдени се 49 резултати на тема „татјана лазаревска“
Радио Милева

Песната им е живот, а животот им е песна: Татјана Лазаревска и Новица Василевски прославија дваесет години љубов (ФОТО)

Велат, круна на секоја љубов е бракот, од кој произлегува семејството, односно потомството. Да се ​​стапи во брак во денешно време кога...
Радио Милева

Татјана Лазаревска и Сања Лефкова имаа различен повод за славење на ист датум: Едната пејачка ги брои заедничките, другата годините на својот сопруг (ФОТО)

Едни велат годините се за броење, зашто во какви времиња живееме на секоја нова треба да и се радуваме, други пак велат дека годините...
Радио Милева

Татјана Лазаревска не ги крие годините: Гордо ги истакна со големи бројки, а роденденската торта беше вистински хит (фото)

Жените и годините, две нешта кои не баш одат заедно кога тоа треба јавно да се каже. Сепак, не секоја припадничка на понешниот пол има...
Радио Милева

„Уметница мора бити здрава“: За Татјана Лазаревска нема зима ужива на топла клима – пејачката во бикини среде март ги полни батериите

Фолк пејачката Татјана Лазаревска заедно со семејството односно сопругот Новица и синовите Петар и Стефан веќе неколку години живее...
Радио Милева

Татјана Лазаревска во декември во бикини: За фолк пејачката нема зима, ужива во животот во Австралија (фото)

Австралиските времиња се спротивни од оние во северната хемисфера, односно од декември до февруари е лето, од март до мај е есен, од јуни...
Радио Милева

Татјана Лазаревска знаеме каква пејачка е, но сега покажа уште еден талент за кој не би помислиле дека го поседува

Фолкерката Татјана Лазаревска заедно со своето семејство, сопругот Новица Василевски и двата сина, повеќе од пет години живее во Австралија...
Радио Милева

Татјана и Новица повторно имаа повод за славење, ама овој пат беа уникатни во замислата полна многу љубов (фото)

Естрадната фолк двојка Татјана Лазаревска и Новица Василевски се едни од најхаризматичните брачни двојки. Ако судиме пак според нивните...
Радио Милева

Татјана и Новица ја сменија земјата на живеење, но не и домаќинските навики: Брачниот фолк пар со песна меша ајвар (ФОТО)

Додека кај нас времето се повеќе се затоплува, пролетта полека ја буди природата од зимскиот сон, на јужната хенисфера од земјината...
Радио Милева

„Убаво е кога човек ќе ве види заедно“: Татјана Лазаревска и сопругот средени позираа покрај елка за Стара нова година

Македонската фолкерка Татјана Лазаревска ужива во семејната идила со сопругот и синовите во нивниот дом во Австралија. Пејачката веќе...
Радио Милева

Татјана Лазаревска му честиташе годишнина на својот фризер со песна, а тој и направи иста фризура како на… неговиот партнер! (ФОТО+ВИДЕО)

Поминаа неколку години откако македонската фолк пејачка и брачна двојка Татјана Лазаревска – Новица Василевски се преселија да...