сврши

Пронајдени се 8 резултати на тема „сврши“
Радио Милева

Се сврши синот на македонската фолк легенда Војо Стојаноски: Дамјан Стојаноски реши да донесе дома млада невеста! (ФОТО)

Еден од најдобрите и најперспективни млади македонски фолк пејачи, Дамјан Стојаноски, ја побара својата девојка Елена Билеска за жена. Синот...
Радио Милева

Се сврши Аца Лукас: Иако се’ уште не се развел од Соња, пејачот и подари веренички прстен на новата девојка Јована (ФОТО)

Аца Лукас сè уште не се развел од сопругата Соња, а веќе планира свадба со новата девојка Јована Дорошки. Поради закажани настапи, тој...