стефан филиповски

Пронајдени се 16 резултати на тема „стефан филиповски“
Радио Милева

Стефан од „Некст тајм“ ги подгреа шпекулациите за новата љубовна врска со манекенката Маја Ристеска (фото)

Љубовниот живот на пејачот на братското дуо „Некст тајм“, Стефан Филиповски, деновиве е актуелен во домашните медиуми, откако естрадниот...
Радио Милева

Таа се разведе, а тој до неодамна беше со друга: Стефан од „Некст тајм“ има нова девојка – наша позната манекенка?! (ВИДЕО)

Пејачот на братското дуо „Некст тајм“, Стефан Филиповски има нова љубов. Според естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“, пејачот расчистил...
Радио Милева

Сон за секоја жена: Стефан од „Некст Тајм“ ги покажа своите неоткриени квалитети, а се пофали и со уште еден успех за гордост (фото)

За браќата близнаци од „Некст Тајм“ е добро познато дека кога е во прашање музиката и кариерата, трпеливо и внимателно избираат што...
Радио Милева

На Стефан од „Некст Тајм“ му е златен: На познатиот Македонец „најверен другар“ му е Јапонец! (ФОТО+ВИДЕО)

Македонското братско дуо „Некст Тајм“ по феноменалната стилизацији на македонскиот фолклор музички и визуелно огледана во преработките...
Радио Милева

(ФОТО) Ова е вистинско изненадување: Стефан од „Некст Тајм“ и го стопи срцето на саканата со уникатен подарок!

Празничната атмосфера веќе ја има на големо во домот на браќата Мартин и Стфан од дуото „Некст Тајм“. Деновиве снимаа Божиќен спот,...