статус

Пронајдени се 11 резултати на тема „статус“
Радио Милева

Весна Бејби со емотивна порака се прости од Горан Стефановски: „Ќе недостасуваш најмногу…стварно нема смисла“

По кратко боледување на 66 години почина македонскиот драмски писател Горан Стефановски. Стефановски живееше во Велика Британија, во...
Радио Милева

По потресните статуси за смртта на Влатко Илиевски, Мартин Мила ја чепна македонската естрада таму каде што најмногу боли?

По веста за смртта на македонскиот поп – рок пејач Влатко Илиевски, голем дел од неговите колеги од македонската естрада и јавниот...
Радио Милева

Ќерката на Синан Сакиќ со шокантен статус за Анабела: Изгледа Гаги не ја тепал доволно, штом ќерка и Луна ја учи на вакви работи!

Како и повеќето луѓе во Србија и околните земји кои барем еднаш јго гледале реалното шоу  „Задруга“, така и ќерката на фолк легендата...
Радио Милева

Од поддржувач на власта до нивен критизер: Тоа што ќе штедите да нема јавни настапи на македонски пејачи на Нова Година, се вика популизам, а не штедење!

Последниве денови Кристина Арнаудова е активна и по кампањата „И јас сум дедо Мраз“, на нејзиното хуманитарно здружение „Проект Среќа“,...