српски медиуми

Пронајдени се 12 резултати на тема „српски медиуми“
Лице в Лице

„Не живеам од пеење“: Тијана Дапчевиќ за актерската кариера и препреките со кои се соочила во улогата на Ула

Тијана Дапчевиќ изминатиот период беше во Скопје, а причината за подолгиот престој беше снимањето на петтата сезона на македонскиот...
Радио Милева

Во српските медиуми се појави вест дека Сања Малетиќ е пронајдена мртва, пејачката веднаш реагираше и ја откри вистината

Еден српски портал објави вест дека српската фолкерка Сања Малетиќ е пронајдена мртва. Пејачката на својот профил сподели принтскрин...
Радио Милева

Во српските медиуми се појавија написи дека Тања Савиќ двапати абортирала: Пејачката се огласи и ја откри вистината

Некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ и младата пејачка Тања Савиќ постојано е интересна за јавноста. Имено, иако на почетокот...
Радио Милева

„Во затворот повраќа секој ден“: Еве што известуваат српските медиуми за здраствената состојба на Боки 13

Аферата „Рекет“ во која еден од главните осомничени е Боки 13, одекна толку силно што не ја затресе само Македонија, туку и многу пошироко. Освен...
Радио Милева

Таткото на Дарко Лазиќ проговори за српските медиуми: „Ана го изневеруваше мојот син и тоа сите го знаат“

Милан Лазиќ, таткото на Дарко Лазиќ е лут на поранешната снаа, Ана Севиќ. Тој е посебен лут бидејќи Ана не му дозволува да ја гледа Лорена. Таткото...