сол

Пронајдени се 12 резултати на тема „сол“
Живот и Стил

Многумина лубеницата ја јадат само доколку ја посолат: Кога ќе ја слушнете причината ќе посакате да пробате

Солта ја прави лубеницата да биде послатка затоа што креира солено-сладок контраст и така овозможува слаткоста уште повеќе да дојде...