сител

Пронајдени се 6 резултати на тема „сител“
Радио Милева

Се породи Јована Аврамовска, водителката на „Фчерашни“ и екс портпарол на Министерството за финансии (ФОТО)

ТВ водителката Јована Аврамовска се породи и за прв пат стана мајка. Таа и нејзиниот сопруг Предраг добија здраво машко дете, кому му...
Радио Милева

Јована Стојменовиќ како Заев и Филипче: Водителката на адреналинска (аван)тура на четири тркала во природа (ФОТО)

Јована Стојменовиќ е едно од лицата со кое се будат гледачите на ТВ Сител, гледајќи ја 15 години во утринската програма „Ја сакам Македонија“....
Радио Милева

Вака изгледаше и се облекуваше најдобрата македонска ТВ водителка деновиве пред години: Дали Лила вакава отсекогаш била? (ФОТО)

Лила Филиповска несомнено е најдобрата и најпопуларна македонска ТВ водителка. И тоа не само денес, туку со години наназад. Повеќе од...
Радио Милева

(ФОТО) Анастасија Петреска во ултра кусо мини ги прекрсти нозете на утринска во Сител и инстантно ги расони гледачите!

Младата пејачка Анастасија Петреска е максимално посветена на кариерата и во ниеден момент не ги пропушта настапите во локалните ресторани...