роналдо

Пронајдени се 53 резултати на тема „роналдо“
Радио Милева

Растел со насилник и молел за храна: Роналдо како дете чистел по улици, а снимката го обиколи светот (видео)

Кристијано Роналдо е еден од најуспешните и најплатените фудбалери на денешницата, но неговото детство не било воопшто лесно. Потекнувајќи...
Радио Милева

Беше продавачка во бутик, а сега глуми богаташка: Џорџина на Роналдо му купи подарок од над 300 илјади евра (фото)

Џеорџина Родригез добива околу 100.000 евра месечно од Роналдо за воспитување и грижа за децата и домот, напиша своевремено „The Sun“, што...
Радио Милева

Мислел дека ќе се венчаат и ќе градат иднина заедно, но таа го оставила за Роналдо: Ова е поранешното момче на Џорџина Родригез (фото)

Георгина Родригез неколкупати беше во центарот на вниманието за време на Мундијалот во Катар, како поради атрактивните изданија, така...
Лице в Лице

Сатја Грабулоски – дизајнер: „Требаше да му направам патики на Коби Брајант, но дента кога стигнав во Лос Анџелес тој загина“ (ВИДЕО)

Македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски веќе седум години црта патики за големите светски ѕвезди.  Леброн Џејмс, Кристијано Роналдо,...
Радио Милева

Сестрата на Роналдо полна со тага по загубата на починатото бебе – „Бог нека го зајакне вашиот пат!“ (фото)

Откако Кристијано Роналдо објави дека починал еден од неговите близнаци кои ги очекуваше со девојката Џорџина Родригез, на оваа тажна...
Радио Милева

Роналдо се врати во Јунајтед, но неговата бивша сосетка од Торино раскажа како е да се живее во негова близина

Кристијано Роналдо ја започна оваа фудбалска сезона како член на Јувентус, но набргу се врати во Англија, во „својот“ Манчестер Јунајтед....
Радио Милева

Убавата руска инфлуенсерка која на Кристијано Роналдо му подели „корпа“, со пиштол гола слика и провокативна порака: „Не спиев цела ноќ, ама затоа сум подготвена за убав ден“

Сексапилната руска инфлуенсерка Лилија Лили Ермак отсекогаш го привлекувала вниманието на нејзините следбеници на социјалните мрежи,...
Радио Милева

Нека блеска од луксуз – тој плаќа: Џорџина на Роналдо се облече во најскапото и ги рашири нозете на јахтата (фото)

Свршеницата на Кристијано Роналдо со новата објава уште еднаш поттикна многу коментари на Инстаграм. Не, овој пат таа не пружеше лишта...
Радио Милева

По фотографијата каде позира во танга додека пружа алишта, сега Џорџина на Роналдо ги запали обожавателите од домашната теретана (фото)

Саканата на славниот фудбалер Роналдо, се почесто провоцира на социјалните мрежи, а тоа особено го возбудува позилниот пол. Џорџина...
Радио Милева

Како домаќинка од филм за возрасни: Џорџина на Роналдо пружа алишта соблечена по танга (фото)

Како за целиот свет, така и за славниот фудбалер Роналдо и неговата свршеница Џорџина, важат правилата за изолација поради коронависусот. Атрактивната...