рокер

Пронајдени се 10 резултати на тема „рокер“
Радио Милева

Бизарен потег? Ѓорѓе Давид пред снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ ги сечеше ноктите пред камери (фото + видео)

Рокерот и членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид направи шокантен потег пред снимањето на новата емисија на музичкото...
Радио Милева

Беше млад, убав, надежен и талентиран српски актер но и познат рокер, пред да се замонаши: Вака изгледа денес и го носи името Иларион

Поранешниот актер Растко Лупуловиќ (47) се замонаши и го зеде името Иларион. Роден е 1974 година во Белград, а љубителите на филмската уметност...
Радио Милева

Перо vs Петре: Перо – „Камиказа“ размислува да се кандидира за скопски градоначалник, а Шилегов уште сега му ги „краде“ идеите? (ФОТО)

Чудна професија е тоа политиката… Или подобро речено, бизнис. Порано се велеше: „Нема бизнис како шоубизнис“, ама денес откако  со...
Радио Милева

Српската раперка со бесрамни фотографии ги распламти машките мечти: Сајси Ем Си е ќерка на некогаш познатиот рокер кој растури во „Никогаш не е доцна“ (ВИДЕО)

Ивана Рашиќ, попозната како Сајси Ем Си, ги „почести“ своите следбеници на Инстаграм со новообјавени  бесрамни фотографии. На нив...
Радио Милева

Оваа песна Цеца не сакала да ја пее иако била посветена на Аркан по неговата смрт, а потоа ја отпеа друга пејачка (видео)

Голем број песни кои се отпеани на српската фолк сцена,се напишани од најголемите српски рокери, а една од најпознатите е Милиќ Вукашиновиќ. Во...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид целиот унакажан, со крваво и модро лице во завои: Рокерот од „Гранд“ сакаше само да види кој му е вистински пријател… (ФОТО)

Пејачот Ѓорѓе Давид на својот приватен профил на Инстаграм објави фотографија на која лицето му е унакажано, модро и крваво, а главата...
Радио Милева

Исповед на Ѓорѓе Давид откако ја победи короната: Рокерот откри што најтешко му паѓало додека бил во болница

Пејачот Ѓорѓе Давид оздраве од коронавирус, излезе од болница и откри кои мерки му биле најтешки да ги почитува. „Кога излегов од болница...