репортер

Пронајдени се 52 резултати на тема „репортер“
Лице в Лице

Стефан Лазаров: „Живееме во време кога мажите сакаат да бидат жени, жените мажи, но јас сум традиционалист, семејството ми е се“ (ВИДЕО)

Познатиот јутјубер Стефан Лазаров неодамна се ожени со својата долгогодишна девојка Марта. Имаше голема свадба со многу обичаи, македонска...
Лице в Лице

Калиопи: „Јас сум многу блиска со сегашната сопруга на Ромео Грил, па не само што се дружиме, туку таа има клуч од мојот стан“ (ВИДЕО)

Македонската поп дива Калиопи Букле и  српскиот пејач Жељко Самарџиќ по белградската, во Скопје ја имаа и македонската промоција на...
Радио Милева

Репортерот на ТВ „Алфа“, Матеја Петровски ја запроси својата девојка на шалтер во аптека: Моментот овековечен со камери, а еве зошто го избрал токму тоа место? (ВИДЕО)

Новинарот -репортер  Матеја Петровски од ТВ Алфа ја запроси својата девојка Моника.       Тоа го направи на себесвојствен начин,...
Лице в Лице

Бисера Чадловска, прва жена диригент: „Ѕвонењето на мобилните и шушкањето во публика нè вади од фокус среде настап“ (ВИДЕО)

Бисера Чадловска е првата жена диригент во нашата земја и прва жена диригент вработена во Националната опера и балет. Има диригирано...
Лице в Лице

Ива Пројковска интернационaлна ФИФА судијка: „Допрва почнува револуцијата на жените во машкиот фудбал“ (ФОТО)

Ива Пројковска, првата интернационална ФИФА судијка која се најде помеѓу 20-те елитни судии во Европа, неодамна ја доби наградата најуспешна...
Лице в Лице

Марија Јанчевска – актерка: „Првиот бакнеж пред камера го имав на 14 години, сцената ја снимавме неколкупати“ (ВИДЕО)

: интервју со актерката Марија Јанчевска (17), актерката позната по улогата на Елена во филмот „Сестри“ на Дина Дума и актуелна по улогата...
Лице в Лице

Таско долго ја криеше врската, не објави слики од венчавката, ама јавно призна: „Летово се оженив“ (ВИДЕО)

Музичарот Христијан Тасковски – Таско се ожени летово по три и пол години врска. За бракот знаеја само најблиските, оти тој до сега јавно...
Лице в Лице

Лидија Георгиева: „Ревијата за Јованка Броз го разбуди духот на Југославија, па публика не сакаше да си оди од Палатата Србија“ (ВИДЕО)

Модната креаторка Лидија Георгиева е единствената Македонка која учествуваше на ревијата „Јованка во боја“, посветена на Јованка...
Лице в Лице

Ива Матиќ- првата жена пилот во Македонија на која ни небото не ѝ е граница: „Со позитивна мисла тргнувам на лет“ (ВИДЕО)

Ива Матиќ е првата жена пилот во Армијата која седна во воен хеликоптер и авион, а денес управува патнички авион во авиокомпанијата...
Лице в Лице

Мијата: „Се откажав од медицината кога почина татко ми, но не мислев дека ќе станам контролор на летање“ (ВИДЕО)

Пејачката Наташа Крстевска Мијатовиќ во јавноста е позната како Мијата. Дури и во 2004 години кога пееше на првиот регионален „Идол“,...