репортер

Пронајдени се 38 резултати на тема „репортер“
Лице в Лице

Ива Матиќ- првата жена пилот во Македонија на која ни небото не ѝ е граница: „Со позитивна мисла тргнувам на лет“ (ВИДЕО)

Ива Матиќ е првата жена пилот во Армијата која седна во воен хеликоптер и авион, а денес управува патнички авион во авиокомпанијата...
Лице в Лице

Мијата: „Се откажав од медицината кога почина татко ми, но не мислев дека ќе станам контролор на летање“ (ВИДЕО)

Пејачката Наташа Крстевска Мијатовиќ во јавноста е позната како Мијата. Дури и во 2004 години кога пееше на првиот регионален „Идол“,...
Лице в Лице

Марко Пејчиновски летово исплива 250 километри во Охридското Езеро: „Знаев дека на целта ќе излезам со кренати раце и насмевка“ (ВИДЕО)

Марко Пејчиновски (16) на празникот Голема Богородица преплива 64 километри во Охридско Езеро и стана првиот што поминал толкава делница....
Лице в Лице

Менка Стојаноска – една од двете пожарникарки во Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје: „Ризик постои во секоја акција, но тоа не ме поколеба да бидам пожарникарка“ (ВИДЕО)

Менка Стојаноска е една од двете пожарникарки во Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје. Веќе четири години е на оваа позиција...
Лице в Лице

Олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски: „Во диско еднаш сум бил, а на алкохол не смеам да помислам“ (ВИДЕО)

Дејан Георгиевски, олимпискиот вицешампион во теквондо ѝ ја донесе најголемата радост на Македонија лани од Токио. По освојувањето...
Лице в Лице

Снеже Велков: „Ни маж ми не знаеше дека сум од Каменица, уште се шегувам дека го прелажав за лична карта“ (ВИДЕО)

Снеже Велков, некогаш водителка на популарното „Ред хот“ шоу, денес е автор на емисијата „Нешто конкретно“. Една од ретките кои секое...
Лице в Лице

Антонио Димитриевски: Ова денес е далеку од вистинско новинарство, само еротиката и црните вести најмногу палат и најдобро поминуваат (ВИДЕО)

Антонио Димитриевски цели 33 години е дел од македонските медиуми. Кариерата ја почна како новинар во весникот „Млад борец“, но стана...
Лице в Лице

„Во Украина загубив блиски пријатели“: Тони Танчевски, препознатливиот водител од 90-тите поради војната се врати во Скопје (видео)

Некогаш популарниот ТВ водител во Македонија, Тони Танчевски се врати во Скопје и одвои време да сними летно интервју во дворот од својот...
Лице в Лице

Андријана Петрушовска по учеството во „Ѕвездите на Гранд“: „Цеца виде во мене потенцијал, се селам во Белград“ (ВИДЕО) 

Андријана Петрушовска (22) од Скопје беше меѓу десетте финалистки во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“’. Иако не победи, таа остави...