регион

Пронајдени се 11 резултати на тема „регион“
Радио Милева

Регионот обединет ќе ја слави музиката на MAC, а еве која позната македонска пејачка ќе биде водителка на спектаклот во „Штарк Арена“ (фото)

Долго очекуваниот MAC 2020 во Штарк арената се ближи, а атмосферата на регионалното доделување на музичките признанија на 27 јануари да...
Радио Милева

За нив годинава не беше баш среќна: Овие бракови на познатите од домашната и српската естрада се распаднаа во 2019 (ФОТО)

На некои познати брачни двојки од естрадата во регионов љубовта баш и не им „цветаше“ во 2019 година, па така нивните бракови завршија...
Радио Милева

Животната приказна на учесничка од „Никогаш не е доцна“ го расплака регионот: „Синот не ме препознаваше, ме доживуваше како непријател“

Даниела Тодориковиќ од Зајачар се појави во музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, а со својот глас успеа да го воодушеви жирито и публиката. Меѓутоа,...
Радио Милева

Боки 13 е главна вест и во медиумите во регионот: Се фалеше со богатството, носеше Версаче и Гучи, значително ослабе:Боки 13 уапсен заради рекет и организиран криминал, а еве како се прчеше со луксузот!

Задржувањето на Бојан Јовановски – Боки 13 на граничниот премин Богородица, неговото приведување и притворот кој го доби, се топ тема...