раста

Пронајдени се 55 резултати на тема „раста“
Радио Милева

Раста откри како се согласува со Ана Николиќ: „Се трудам да ги одржувам овие односи нормални“ (фото) 

Филмот „3211“ во кој главен актер во вистинската приказна е Стефан Ѓуриќ Раста, наскоро ќе ја види светлината на денот. Раперот сега откри...
Радио Милева

Ана Николиќ се присети на болни моменти од периодот кога беше во брак со Раста: „Најмногу го сакав кога поднесов документи за развод“

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста имаа бурна врска, изгледа од самиот почеток кога се дозна за нивната романса. Брак, раѓање на дете, развод,...
Радио Милева

Раста снима филм за својот живот: Раперот признава дека најтешка му била сцената на неговото апсење (фото)

Како бомба одекна веста дека раперот Стефан Ѓуриќ Раста решил да сними филм по мотиви од неговиот живот. Раперот во разговор за медиумите...
Радио Милева

Ана Николиќ се откажа од дадилките, одлучи сама да ја чува ќерката откако Раста ја навреди дека не е добра мајка (фото)

Ана Николиќ наводно ги отпуштила трите дадилки кои ја чувале нејзината ќерка Тара. Пејачката реши сама да се грижи за својата петгодишна...
Радио Милева

Раста пред Ана Николиќ беше во среќна врска со оваа црномуреста убавица, која ја остави заради пејачката (ФОТО)

Познатиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста не престанува да го привлекува вниманието на домашната јавност откако се појави на музичкото небо....
Радио Милева

Раста во притвор доби „познат“ цимер: Не му се веруваше кога виде со кого ќе ја дели затворската ќелија?! (ФОТО)

Стефан Ѓуриќ – Раста беше уапсен на почетокот на октомври за поседување на поголема количина наркотици, а неговиот притвор неодамна...
Радио Милева

Ана Николиќ жестоко одговори на написите дека била во затвор кај Раста и правела скандал: „Треба да застанете кога го спомнувате неговото име“

Деновиве една од главните теми во регионалните медиуми е апсењето на Стефан Ѓуришиќ Раста поради поседување на наркотици. Српските...
Радио Милева

Ана Николиќ го посети Раста во затворот, арно ама… за малку ќе се степаа: Жестока кавга и навреди, по што и стражарите морале да реагираат (ФОТО)

Пејачката Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста за малку што не се степале за време на нејзината посета на раперот во затврот, кој беше уапсен...