распали

Пронајдени се 17 резултати на тема „распали“
Радио Милева

Аца Лукас без влакна на јазикот распали по Сара Јо: „Која е таа пејачка, која е таа да ја претставува Србија на Евровизија?“

Пејачот Аца Лукас подготвил песна за Евровизија 2022 година, а сега проговори за самото музичко натпреварување. -Мене никој не ми гарантира...
Радио Милева

Естрадата „го откажа“ од професијата на Стефан Лазаров, па тој ги искритува јавните личности: „Сметам дека не се спремни да ги заработат парите коишто сакаат да ги заработат“

Стефан Лазров беше познат како водител на естрадниот магазин „Ексклузив“ на 1ТВ. По згаснувањето на телевизија, Лазаров заплови во...
Радио Милева

Барбара Бобак „распали“ по поранешната свршеница на Дарко Лазиќ: „Никој не го интеренсира што има да каже“

Дарко Лазиќ откако раскина со Марина Гагиќ најде нова девојка и започна емотивна врска со Барбара Бобак. Во медиумите често се пишува...
Радио Милева

Карлеуша распали по Аца Лукас кој изјави дека пеел и вечерта кога бил убиен премиерот Ѓинѓиќ: „Нема оправдување, па дури ова да го кажал и во наркомански делириум!“

Поп дивата Јелена Карлеуша се огласи денес на својот Инстаграм профил, па жестоко распали по Аца Лукас заради една од неговите шокантни...
Радио Милева

Ана Бекута огорчена од гласањето „распали“ по Евровизија: „Се надевам дека повторно нема да ме стрефи шлог“?! (ФОТО)

Во очекување на второто евровизиско финале на годинешниов Евросонг 2021, како по обичај, многумина се незадоволни од гласањето и она која...
Радио Милева

Кија Коцкар којзнае по кој пат распали по Слоба: „Тебе не треба да те апсат туку да те хоспитализираат“

Пејачката Кија Коцкар повторно на социјалните мрежи се пресмета со нејзиниот поранешен сопруг Слоба Радановиќ. Иако Слоба само сподели...
Радио Милева

Рада Манојловиќ “распали“ по своите колеги: „Не се жалете дека немате пари, народот нема од што да живее“

Рада Манојловиќ веќе подолго време се одмара во родното село Четереж бидејќи поради пандемијата со короната и се откажени сите настапи. Меѓутоа,...
Радио Милева

„Ти си нешто најодвратно“: Јелена Карлеуша жестоко „распали“ по Стефан Величковски во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше скопјанецот Стефан Величковски. Тој се претстави...
Радио Милева

Кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“ ја споредија со грдото пајче, а Ана Бекута и порача: „Никогаш повеќе немој да облечеш такви гаќи“ (видео)

Во синоќешната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и 19 – годишната Бранкица Чулибрк која во првиот круг се претстави со песни...
Радио Милева

Бившата жена на Аца Лукас распали по неговите девојки: Соња Вуксановиќ им го „расплака мајчето“! (ФОТО)

Кон средината на минатата година, Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ ставија точка на нивниот брак. Оттогаш, медиумите пишуваат...