раскина

Пронајдени се 25 резултати на тема „раскина“
Радио Милева

Бомбакис ја раскина свршувачката: Социјалните мрежи му ја „упропастија“ свадбата на момчето со картонски пораки? (ВИДЕО)

Кристијан Станковски или едноставно @Bombakis,  како што се потпишува, за кусо време стана вирален хит со своите довитливи написи и пароли...
Радио Милева

Кија Коцкар не е повеќе со новото момче: Јавноста уште асално не го ни запозна, а пејечаката веќе му раскина… еве ја причината! (ФОТО)

Кристина Кија Коцкар стави крај на врската со поранешниот фудбалер Милош Димитријевиќ – Чава, кого неодамна и го претстави на јавноста. Имено,...
Радио Милева

Познатиот турски актер „одлепи“ по Карлеуша: Свршеницата го фатила како „кисне“ на профилот на пејачката, па му ја раскинала веридбата (ФОТО)

Контроверзната фолк пејачка Јелена Карлеуша (41) е позната по бројни скандали, но никој не очекуваше дека заради неа, познатиот турски...
Радио Милева

Бившто момче на Милица Тодоровиќ се огласи по раскинувањето: „И бев сè, но нема шанси да се смириме“

Милица Тодоровиќ и Милош Пауновиќ пред два ипол месеци ја раскинале петгодишната врска. ПР службата на Милица ги потврди овие информации...
Радио Милева

Емина Јаховиќ раскина со новото момче: Уште непочната, нивната љубовна романса по се’ изгледа заврши?! (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ по се изгледа ја заврши љубовната романса за кој сите регионални и турски медиуми пишуваат последните месеци. Дека...