прв роденден

Пронајдени се 31 резултати на тема „прв роденден“
Радио Милева

Дедо Мраз порано пристигна кај Евгенија: Убавата сопруга на инфектологот Вело Марковски ја украси новогодишната елка (ФОТО)

Нова Година и Божиќните празници се веројатно најубавиот период од секоја зима. Целата еуфорија, украсениот амбиент,  шарениот и светликав...
Радио Милева

Пере од Нокаут имаше убав повод за славење: Македонскиот пејач славеше прв роденден на ќеркичката Софиа (фото)

Македонскиот пејач Никола Перевски Пере од Нокаут во номеври претходната година по трет пат стана татко. Имено, тој и неговата избраничка...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ во секси издание се појави на првиот роденден на внукот Жељко и ги собра сите погледи

Внукот на Анастасија Ражнатовиќ, Жељко Ражнатовиќ го славеше својот прв роденден. Токму по тој повод, семејството Ражнатовиќ организираше...
Радио Милева

Роден е на ист датум како и внукот на Цеца: Елена Миленковска со емотивна порака за првиот роденден на синот (видео)

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ имаа убав повод за славење. Имено,...
Радио Милева

И првиот роденден на внукот, Цеца комплетно го плати: Еве ги сите детали – колку ќе чини, кој се’ ќе дојде, како ќе биде украсено, што се’ ќе се служи… (ФОТО)

Внукот на Цеца го слави својот прв роденден, што е голема работа во секое семејство. Токму затоа, семејството Ражнатовиќ, особено Цеца,...
Радио Милева

Татјана Лазаревска му честиташе годишнина на својот фризер со песна, а тој и направи иста фризура како на… неговиот партнер! (ФОТО+ВИДЕО)

Поминаа неколку години откако македонската фолк пејачка и брачна двојка Татјана Лазаревска – Новица Василевски се преселија да...
Радио Милева

Пријовиќ објави невидена фотографија со синот Александар, па му посвети емотивна порака за неговиот прв роденден (фото)

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ на 6 март 2019 година се реализираа во улогата на родители, односно го добија своето прво дете,...
Радио Милева

Прија и Филип Живојиновиќ на синот за првиот роденден му подарија 30.000 евра, а сега му подготвуваат крштевка од 70.000 евра!

Александра Пријовиќ му подарила 30.000 евра на нејзиниот син за првиот роденден. Пејачката и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ станаа...