природна

Пронајдени се 21 резултати на тема „природна“
Радио Милева

Ана Стојанова има елка за повеќенаменска употреба: Нејзината новогодишна елка ем е најсвежа, ем има најтврда основа (ВИДЕО)

Нова Година е на прагот и предновогодишната еуфорија веќе со денови ја обзема како целата планета, така и Македонија.  До душа кај кого...
Радио Милева

Еве како изгледа актуелната „Барби“ кога мисли дека никој не ја снима: Актерката Маргот Роби во сосема природно издание (фото)

Познатата актерка Маргот Роби летово беше во центарот на вниманието на светската јавност поради главната улога на познатата кукла...
Радио Милева

Откако лицето на Теодора Џехверовиќ осамна испрскано со чудна бела материја, пејачката набрзина ја одгатна скокотливата мистерија (ФОТО)

Пејачката Теодора Џехверовиќ колку што е аактина на естрадата толку  е активна и на социјалните мрежи каде со своите објави привлекува...
Радио Милева

„Колку филтри и шминка успеваат да не излажат?“: Изгледот на екс-сопругата на Огњен Амиџиќ предизвика бурни реакции (фото)

Данијела Димитровска се занимава со манекенство од 16-годишна возраст и постигна невиден успех во светот. Како што тврдат многумина,...
Радио Милева

Без никакви корекции во изгледот: „Кралицата на бакшишот“, Теа Таировиќ тврди дека е природна од глава до пети (фото)

Теа Таировиќ која е една од  најубавите пејачки,  тврди дека дури и усните и се природни, иако е очигледно дека ги средувала. Атрактивната...
Радио Милева

Една од најубавите жени на светот никогаш не користи ботокс: Пенелопе Круз младешкиот изглед го одржува без пластични операции (фото)

Пенелопе Круз (48) е една од ретките актерки која не е приврзаник на естетската хирургија, а нејзината витка фигура не се менува со текот...
Радио Милева

Илина, саканата на Џамбазов природна, без градник и со лоша фризура, ама полна со мотивација (фото)

Веќе не така нова љубовната двојка, Игор Џамбазов и Илина Арсова која редовно преку социјалните мрежи ни покажува како го минува секојдневието. Она...
Радио Милева

Богдана Ражнатовиќ и сестра и Бојана секогаш се нашминкани, но излзе дека најстарата Наташа е најубава и без шминка (фото)

Сестрите Родиќ се во центарот на вниманието подолго време, а на ред е и најстарата –Наташа. Сетрата на Богдана ражнатовиќ, Наташа Родиќ...
Радио Милева

Македонскиот фолкер „лечеше со песна“ во Белград, а сега лечи со алтернативна медицина во Цирих! (ФОТО)

Многумина од вас, особено љубителите на фолкот  од средната генерација сигурно се сеќавате на некои од неговите хитови: “Ангела”, “Ако...
Радио Милева

(ФОТО) Следбениците на Инстаграм изненадени од Татјана Стојановска без шминка: „Друга личност, не е истата од ТВ“

Сигурно досега ви се случило да сретнете некоја позната личност непосредно и да се изненадите од тоа како изгледа во живо, а како на...