поранешен сопруг

Пронајдени се 28 резултати на тема „поранешен сопруг“
Радио Милева

„Пејачите се фалат, па и јас – имам два стана, едниот вреди 300.000 евра“: Гога Секулиќ отворено за недвижнините (фото)

Пејачката се пофали со имотниот лист, а откри и дека има симпатија. Гога Секулиќ откри како моментално стои на љубовниот фронт, но отворено...
Радио Милева

Ова е поранешниот сопруг на Мира Шкориќ: Васа не се експонира во јавноста, а еве како изгледал кога бил заљубен во пејачката (фото)

Пејачката Мира Шкориќ беше во брак со хирургот Васа Јеремиќ, со кој ја доби ќерката Милица, која се омажи минатата година. Милица завршила...
Радио Милева

Ова е мистериозниот поранешен сопруг на Душица Јаковлевиќ: Му роди две две деца, а еве со што се занимава (фото)

За приватниот живот на Душица Јаковљевиќ се знае многу малку, а водителката избегнуваше да зборува за поранешниот сопруг. Она што е...
Радио Милева

„Се оженив со Пеја од една причина!“: Злата Петровиќ откри како поранешниот сопруг ја освоил и ja убедил да се венчаат (фото)

Според фолк-пејачката Злата Петровиќ, се шпекулира дека е позната по тоа што ги враќа сопрузите кај нивните сопруги. Во емисијата „Сценирање“...
Радио Милева

Поранешниот сопруг на Моника Белучи уловен на плажа како ги фотографира атрибутите на неговата 30 години помлада жена

Францускиот актер Винсент Касел (53) и неговата 30-годишна сопруга Тина Кунаки (23) се фотографирани на плажа во Бразил, а по тој повод насмеаја...
Радио Милева

Поранешниот сопруг на Ана Кокиќ призна: „Се уште сум заљубен во неа, засекогаш ќе има посебно место во моето срце“

Српската пејачка Ана Кокиќ претходната година се разведе по 10 години брак од нејзиниот сопруг Никола Раѓан. Екс сопругот на „Блиц полиграф“...