полуфинале

Пронајдени се 9 резултати на тема „полуфинале“
Радио Милева

Нејзиниот татко кој е свештеник го смислил целиот концепт за настапите: Марија Груевска приреди светски спектакл во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Марија Греувска настапуваше во полуфиналната вечер на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, младата пејачка настапуваше...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски со улогата на Сем Смит ја однесе победата во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски во полуфиналето на „Твоето лице звучи“ познато ја имаше задачата да се најде во улога на Сем...
Радио Милева

„Не ми се верува“: Огнен Здравковски не можеше да ја сокрие возбудата од она што му се случи во „Ѕвездите на Гранд“

Едно од најгледаните регионални музички шоуа, „Ѕвездите на Гранд“, полека но сигурно доаѓа до самиот крај и на оваа сезона. По многуте...
Мегафон

Илина Соколовска ниже успеси: „Малата принцеза“ во полуфинале на првенството на Германија во ритмичка гимнастика

Македонското девојче Илина Соколовска се пласира во полуфиналето на прврнството Германија во ритмичка гимнастика. Илина го освои третото...