политичар

Пронајдени се 9 резултати на тема „политичар“
Лице в Лице

Александар Николоски: „Сакам хумор на своја сметка, зашто сметам дека интелигентни се оние, што можат да издржат ваков тип на критики“

Александар Николоски, потпретседател на политичката партија ВМРО ДПМНЕ. Со политиката започнува уште како многу млад тинејџер, каде...
Радио Милева

Пронајдени шокантни пораки, експлицитни фотографии и два видеоклипа во мобилниот на Боки 13: Водителот во врска со познат политичар? (ФОТО)

Во телефонот на уапсениот македонски водител и поранешна ријалити ѕвезда на Боки 13, полицијата пронашла шокантна кореспонденција со...
Радио Милева

Откриена шемата на елитната проституција во Србија: Во каталозите познати естрадни дами, меѓу муштериите познат политичар и НБА кошаркар…

Михајло Максимовиќ од Шабац, кој беше повторно уапсен под сомнение за подведување елитни проститутки, меѓу кои и некои познати личности...