пике

Пронајдени се 19 резултати на тема „пике“
Радио Милева

„Многу сум разочаран“: Пике е загрижен за здравјето на неговата нова љубов, а како причина го посочи однесувањето на Шакира

Поранешниот фудбалер Жерар Пике зборуваше за хит песната на Шакира „Bzrp Music Sessions, Vol. 53“, во која пејачката ги повика него и неговата девојка...
Радио Милева

Врската на Пике и Клара премина на повисоко ниво: Свекрвата беше насилна кон Шакира, ама затоа е прва другарка со новата љубов на синот (фото)

Шпанските медиуми неодамна објавија дека Шакира се степала со Монсерат Бернабеу, мајката на поранешниот партнер на Жерар Пике. Сега...
Радио Милева

Сите чекаа да слушнат што има Шакира да каже во новата песна која за неколку часа брои милионски прегледи (видео)

Шакира денеска објави нова дуетска песна со која се чини дека повторно го прозва поранешниот партнер Жерар Пике. Разделбата со Пике...
Радио Милева

Пике и Клара посрамотени го напуштиле ресторанот во кој биле – сопственикот направил шокантен потег (видео)

Поранешниот фудбалер Жерар Пике (36) и неговата девојка Клара Чиа (23) се почесто се појавуваат во јавноста. Неодамна наводно планирале...
Радио Милева

Неверството му се „удри од глава“: Пике засрамен на натпревар како никогаш досега – не знаеше каде да гледа (видео)

Љубовната сага за фудбалерот Пике и Шакира продолжува, а фановите на пејачката се гладни да го исмеваат неверниот Пике. Па така, сите...
Радио Милева

Еден мал несмотрен детал го издал Пике дека ја изневерува Шакира: Вистината се крие во фрижидерот! (ФОТО)

По сите будалаштини што се случија и сиот валкан веш кој излезе на виделина,  се чека да се види кој е следниот потег на огорчениот поранешен...
Радио Милева

Ставила кукла вештерка на терасата да гледа кон куќата на свекрвата: Шакира им создава грижи на смејството на Пике (видео)

Пејачката повторно го нападна фудбалерот, но овој пат преку неговата мајка. Светските медиуми и јавноста веќе со денови пишуваат за...
Радио Милева

На Пике нема да му се допадне она што имаат да го кажат неговите родители за скандалозната разделба со Шакира

Родителите на Жерар Пике го коментираа раскинувањето на нивниот син со Шакира, неколку месеци откако беше објавена веста за разделбата...
Радио Милева

Фудбалерот никогаш не и бил верен на Шакира: Ја изневерил со позната манекенка по две години врска (фото)

Шакира и Пике се официјално разделени, но драмата околу нивната врска продолжува. Се повеќе детали од минатото излегуваат на виделина,...
Радио Милева

После разделбата со Пике, Шакира во поголема неволја: Обвинителите за пејачката побараа осум години затвор за даночно затајување (фото)

Светски познатата пејачка Шакира е обвинета за затајување данок од 15 милиони долари, за што и се заканува затворска казна до 8 години. Шпанското...
Радио Милева

Ѕирнете во луксузниот дом на Шакира и Пике: Приватен рај со соба за забава, бар на отворено, префинети детали и неверојатен поглед (фото)

Сместена во Мајами Бич, Флорида, оваа модерна резиденција со шест спални има карактеристики како голем базен, приватна плажа, просторија...