петар георгиевски

Пронајдени се 4 резултати на тема „петар георгиевски“
Радио Милева

Никола Наумоски екс шеф на кабинетот на Шилегов, им се потсмеваше на скопската градоначалничка Арсовска и Перо-Камиказа, па овој го испрати на „едно место“: „Тоалети пред се’ – биди така“! (ФОТО)

Никола Наумоски, познат како „дете на шарените“ во служба на „комуњарите“, братучед на Радмила Шеќеринска и екс шеф на кабинетот на...
Радио Милева

Перо vs Петре: Перо – „Камиказа“ размислува да се кандидира за скопски градоначалник, а Шилегов уште сега му ги „краде“ идеите? (ФОТО)

Чудна професија е тоа политиката… Или подобро речено, бизнис. Порано се велеше: „Нема бизнис како шоубизнис“, ама денес откако  со...
Радио Милева

Перо – „Камиказа“ има вистинско семејно богатство: Три генерации на едно место, повеќе од причина за славје и еден тон радост (ФОТО)

Петар Георгиевски – Камиказа, жива легенда… во секој поглед. Од урбана скопска фаца, актерски лик, дел од македонската музичка...
Радио Милева

Лидерот на „Меморија“, Перо – „Камиказа“ заврши во болница: Маратонецот за малку ќе завршеше фатално (ФОТО)

Петар Георгиевски или популарниот Перо – „Камиказа“ како што сите го познаваат, покрај тоа што е познат како актер и лидер на една...