перо – камиказа

Пронајдени се 5 резултати на тема „перо – камиказа“
Мегафон

Концертна еуфорија пред „матурската рок ен рол журка“ на „Меморија“: Вака течат подготовките за нивниот концертен „оган под ѕвездите“ (ФОТО+ВИДЕО)

Иако дождот и лошите временски (не)прилики им ја расипаа првичната замисла за голем концертен спектакл под отворено небо на стадионот...
Радио Милева

Никола Наумоски екс шеф на кабинетот на Шилегов, им се потсмеваше на скопската градоначалничка Арсовска и Перо-Камиказа, па овој го испрати на „едно место“: „Тоалети пред се’ – биди така“! (ФОТО)

Никола Наумоски, познат како „дете на шарените“ во служба на „комуњарите“, братучед на Радмила Шеќеринска и екс шеф на кабинетот на...
Радио Милева

Перо vs Петре: Перо – „Камиказа“ размислува да се кандидира за скопски градоначалник, а Шилегов уште сега му ги „краде“ идеите? (ФОТО)

Чудна професија е тоа политиката… Или подобро речено, бизнис. Порано се велеше: „Нема бизнис како шоубизнис“, ама денес откако  со...
Радио Милева

Перо – „Камиказа“ има вистинско семејно богатство: Три генерации на едно место, повеќе од причина за славје и еден тон радост (ФОТО)

Петар Георгиевски – Камиказа, жива легенда… во секој поглед. Од урбана скопска фаца, актерски лик, дел од македонската музичка...