панчо днк

Пронајдени се 28 резултати на тема „панчо днк“
Радио Милева

Пред историскиот меч со Португалија за пласман на СП во Катар, Панчо-ДНК подготвен на нова „жртва“: „Ми мириса дека ќе отиде и десната нога“ (ФОТО)

Македонија е пред фудбалска историја. Натпреварот што се чека цел живот колку и да изгледа како „невозможна мисија“, оваа репрезентација...
Радио Милева

Почина бездомникот чие лекување ДНК се понудија да го платат, а Панчо „распали“ по институциите: „Човечкиот живот го вреднуваат со нула“!

Вчера, четврток 23 септември објавивме дека Панчо и Андреј од ар-ен-би дуото „ДНК“ уште еднаш покажаа дека се многу повеќе од „само...
Радио Милева

Бомбакис зачна тема за „лажната љубов“, Панчо-ДНК во приказната препозна колеги од македонската естрада, па „им го плесна“ на Инстаграм (ФОТО)

„Не глумете дека се сакате“! – беше една од последните испишани „картонски поенти“  на популарниот Кристијан Станковски или едноставно...
Радио Милева

Кога ќе „извисиш“ кај берберот: Панчо – ДНК си најде партнер кој никогаш нема да го изневери, па се бричеше среде пат за на настап… на „Валандовско брдо“ (ФОТО)

Коронавирусот има својство да мутира, па иако најновиот сој е во развој и атак да не „поплави“ и нас, власта реши се’ уште да не реагира...
Радио Милева

Саше Љолес и Панчо – ДНК влегоа во конфликт… или само во полемика: „Има само една и единствена навивачка химна за нашите фудбалери и се вика…?“ (ФОТО)

„Македонија на Европско“ или… „Одиме на на Европско првенство“… Или можеби „Але, але Македонија“ или…? Историјата испишана,...
Радио Милева

Секој со својот сон: Панчо – ДНК ја пееше македонската химна и навиваше на стадионот во Букурешт, а Васил Гарванлиев пееше на геј парада во Бугарија (ВИДЕО)

Двајца преставници на македонската естрада –  два света… Ако не по сите, тогаш сигурно по многу основи. Музиката е нивниот НЗС,...
Радио Милева

По Лиде, Лиде, нов хит на социјалните мрежи е Васка, која ја чепна естрадата кај што најмногу ја боли, па (е)страдните ѕвезди жестоко и возвратија: „Едни брутално ја колнат, други саркастично и се потсмеваат“ (ФОТО)

Коронапандемија деновиве за жал го достигнува својот пик, својот врв по новозаразени и починати лица во Македонија. Од друга страна...
Радио Милева

Панчо – ДНК распука по „килавата власт“ која ја води „северната циркуз држава“: „Мајку ви ваша неспособна, до кога ќе не е*авате?“

Владимир Блажев, алијас ДЈ Шорти или уште попознат како Панчо од ар ен би дуото ДНК, е познат во јавноста не само по музиката. Заедно со...
Радио Милева

Пнчо-ДНК ги раскринка инфлуенсерите: „Слават лажна слава со бројки кои ништо не значат, а во реалноста се никој и ништо“! (ВИДЕО)

Панчо од ДНК или Владимир Блажев како што му е вистинското име.  музички е познат како македонски  ДЈ и ар ен би и рап артист, ама карактерно...
Радио Милева

Панчо – ДНК и Огнен Здравковски сменија професија: Нема леб од музика, ама нема ни срам од работа, па заедно тргнаа да учат „како се раѓа лебот“ (ВИДЕО)

Корона пандемијата никако да стивне… Го покоси целиот свет, а нас речиси не уништи… Во сите сегменти, најмногу здравствено, но...
Радио Милева

Панчо – ДНК и Огнен Здравковски со иста песна се простија од Џеј: „Недеља“ како последен поздрав до фолк легендата во чии вени течеше и македонска крв (ВИДЕО)

Замина Џеј… Замина уште една фолк легенда, во чии вени течеше и македонска крв. Човекот чии песни го растреперуваа срцето, ја топеа...
Радио Милева

Панчо исто како Тамара, со важна тетоважа, само на различно место и од различна причина – многу посилна! (ФОТО)

Македонија на Европско, фудбалерите на  ЕУРО 2021… Историски успех, за прв пат нашата А селекција е на завршницата на едно големо контионентално...
Радио Милева

Панчо – ДНК посака да биде Маријан Стојаноски: Вака ДЈ Шорти се сплоти со ликот на „крушевскиот Павароти“! (ВИДЕО)

Кога си малечок имаш милион желби… Особено посакуваш да бидеш некој и нешто или поточно како некого кога ќе пораснеш. И тоа останува...
Радио Милева

Фото предизвик во време на корона: Еве како изгледаа познатите Македонци во детството – Каролина со „бумбар“ образи (фото)

Безгрижност… Онаа што во вакво стресно, страшно и неизвесно време на болест која го окупира светот, можеме само да ја посакуваме во...
Радио Милева

Панчо -ДНК со описна (пре)порака до министерот Филипче: „Ова мене ми испаѓа слично она – не го ставај цел, само до пола“! (ФОТО)

Коронавирусот од зараза стана пандемија од светски размери. Светот се бори со неа, барајќи начини како да се справи. Вакцината против...