очи

Пронајдени се 29 резултати на тема „очи“
Радио Милева

„Како успеа да ги зголеми очите“- се појави стара фотографија од Софија Милошевиќ на која никој не ја препознава(фото)

Софија Милошевиќ е една од најубавите и најпопуларните српски манекенки, која во текот на кариерата беше мета на негативни коментари...
Радио Милева

Цаки -„Кисми“ минатиот викенд заплака среде настап во Банско: Сцената што ја здогледа, на македоскиот пејач му ги насолзи очите (ВИДЕО)

Сашко Нојкиќ или попознат во јавноста како Цаки – „Кисми“  е пејачот со кого  забавата секогаш е загарантирана. Без сомнение тој...
Радио Милева

Очи в очи со Адријана Кеш: Додека „очите зборуваат“, хормоните и адреналинот, заеднички „збудалуваат“! (ФОТО)

Фолк пејачката Адријана Ацевска  попозната како Адријана Кеш не е од оние јавни личности кои постојано бомбардираат со објави на социјалните...
Живот и Стил

Очилата за сонце ве штитат од штетните сончеви зраци, но сепак не треба да ги носите наутро: Знаете ли зошто?

Исто како и за време на сончевите летни денови и во пролет кожата треба да се заштити со креми и лосиони со заштитен фактор за да не изгорите,...
Радио Милева

Британската старлета Деми Роуз ни гладна ни жедна, ама затоа одново гола по дома: Ако ти е фрижидерот празен, наполни ги барем очите (ФОТО)

Една од ретките добри страни на карантинот е таа што по дома не мораме којзнае како да се облечеме, односно можеме да се шетаме раскомотени,...
Радио Милева

Кристина Димитриевска нема веќе исти погледи на свет и очи со боја на мед: Мисицата стана синоока… како бившиот сопруг! (ФОТО)

Кристина Димитриевска веќе не е само „бившата на Даниел Кајмакоски“. Стана русокоса, тргна да прави пејачка кариера, му се посвети...
Радио Милева

Фолкерката сакаше да се пофали со шминката и новите трепки, па сите ја гледаа без да трепнат… ама не во очи! (ФОТО)

Македонската фолкерка Тања Јовановска Трајкова важи за една од поатрактивните, поелегантните и стокмени со вкус пејачки на домашната...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ со неверојатна стилска трансформација се појави во „Ѕвездите на Гранд“ и ги остави сите со подотворена уста! (фото)

Според правилата на новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, како дел од жирито, покрај стандардните членови...
Радио Милева

Цеца брутална: „Кога песот те лае, те гледа во очи, а луѓето никако да научат од него, дека тоа не се прави зад грб (ФОТО)

Популарната пејачка, Светлана Цеца Ражњатовиќ најчесто социјалните мрежи ги користи како за сопствена промоција на себе и  своите...