нина спирова

Пронајдени се 3 резултати на тема „нина спирова“
Радио Милева

Македонија не знае ни каде и живееле, ни каде и почиваат легендите: По две години откако почина конечно е откриена мистеријата на која локација почива легендарната македонска пејачка Нина Спирова (ФОТО)

Легендарната македонска пејачка Нина Спирова, дамата со „кадифен глас“ која ги отпеа евергрините „Еден бакнеж“, „Молчи, молчи“,...