напушти

Пронајдени се 27 резултати на тема „напушти“
Радио Милева

Скандал во „Бекстејџ“: Дијана – „Оу-Џи“ стана и го напушти интервјуто бидејќи не и се допадна прашањето (ВИДЕО)

Од неодамна дело од македонските медиуми, меѓу првите и Вистина.ком.мк, како и нашите соработници од најгледаниот естраден ТВ магазин...
Радио Милева

Укринската победничка на Евровизија ја напушти Украина и сега е во Турција: Се вклучи во емисија во живо и откри како се чувствува

Пејачката Џамала која во 2016 година победи на Евровизија, по бегањето од Украина сокривиште најде во Истанбул, Турција. Џамала во 2016 година...
Радио Милева

Огнен Амиџиќ ја прокоментира ситуацијата кога Тања Савиќ ја напушти неговата емисија: „Непрофесионална е, таквите ситуации ми се смешни“

Пејачката Тања Савиќ неодамна гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“. Меѓутоа, се случи вистински скандал кога пејачката стана и ја напушти...
Радио Милева

Некогашната победничка на Евровизија, украинската пејачка го напушти Киев: „Четири дена со децата патувавме без храна“

Украинската пејачка која пред шест години победи на Еврвовизија со песната „1944“ со своите деца го напушти Киев. Таа на Инстаграм објави...
Радио Милева

Македонската кандидатка Валери Димовска ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, а еве која е причината – „Жал ми е што заврши на ваков начин“

Македонската кандидатка Валери Димовска (24) ги напушти „Ѕвездите на Гранд“. Имено, на својот „Инстаграм“ таа истакна дека се тестирала...
Радио Милева

Дарко Лазиќ вереницата „го откачи“ и на Инстаграм: Марина Гагиќ го отследи таткото на своето дете и ги избриша сите заеднички фотографии (ФОТО)

Откако Дарко Лазиќ со месеци се уверуваше и себеси и јавноста дека тој е сè уште со Марина и дека таа ќе се врати кај него, се чини дека...
Радио Милева

Мина Врбашки има „воспалена задница“: Старлетата заради здравствени проблеми мораше да ја напушти „Задруга 4“ (ФОТО)

Старлетата која во едно ријалити „легна најмногу машки“ – Мина Врбашки, ја напушти „Задруга 4“ поради компликации здобиени од естетските...
Радио Милева

Ќерката на Цеца среде ковид пандемија ја напушти Србија: За Анастасија не важи корона ситуација, па замина на егзотична дестинација (ФОТО)

Анастасија Ражнатовиќ, пејачка и ќерка на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, е постојано активна на социјалните мрежи. Таа редовно привлекува...
Радио Милева

Сања Тодоровиќ испадна од „Ѕвездите на Гранд“, па откри што се случило: „Жално е, што некои работи се знаат пред време и не зависат од нас…“

Во петиот круг на „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше македонската кандидатка Сања Тодоровиќ од Скопје. Сања пееше во дует со Лука Мишкулин. Македонката...
Радио Милева

Хаос пред зградата на Луна Ѓогани: Само што се свршија, а веќе има драма – Марко Миљковиќ се спакувал и ја напуштил?!

Само што ги подобри односите со нејзината мајка Анабела, Луна Ѓогани наводно има нов проблем. На Инстаграм кружат информации дека нејзиниот...
Радио Милева

Откако се степаа со сестра и Ким пред камери, Кортни Кардашијан по 13 години го напушти семејното реално шоу „Во чекор со Кардашијанови“

Кортни Кардашијан (41), по тринаесет години одлучи да го напушти семејното реално шоу „Во чекор со Кардашијанови“. Кортни официјално...