музичко шоу

Пронајдени се 10 резултати на тема „музичко шоу“
Радио Милева

Некогашната македонска учесничка од „Неки нови клинци“ сега „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“, Поповиќ и порача: „Ова сцена ти е како дневна соба“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ учествуваше и македонската кандидатка Драгана Костов (16). Драгана...
Радио Милева

„Како никој не ти кажал дека изгледаш како тетка“: Карлеуша удри по Пепита од Валандово, па ја испрати дома (видео)

Во последното саботно издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и дваесет и тригодишната Пепита Маринкова. Пепита...
Радио Милева

Само што се појави на сцена, публиката го поздрави со аплауз: Александар Темелков повторно во „Ѕвездите на Гранд“ направи хаос

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и добро познатиот Александар Темелков кој досега неколку пати се натпреваруваше...
Радио Милева

По учеството на Огнен Здравкоски во „Ѕвездите на Гранд“, сега и мајка му ќе се појави на сцената во музичката продукција со убав повод

Регионалните музички шоу „Ѕвездите на Гранд“, „Никогаш не доцна“,  „Пинкови ѕвезди“ им овозможаат на кандидати од регионот да се...
Радио Милева

Ја „избркаа“ од „Ѕвездите на Гранд“ и им порача дека нема да се врати: Ивона Јовановиќ повторно во Гранд, но со друга цел

Деновиве започнаа снимањата на четирнаесетата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде што многу кандидати ќе...
Радио Милева

Докторка од Радовиш „растури“ во „Никогаш не е доцна“, а пофалби доби и од светската дива со македонско потекло (фото)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, настапуваше и 60 годишната Олгица Велкова од Радовиш. Во своето...