музичари

Пронајдени се 14 резултати на тема „музичари“
Радио Милева

Брена направи дар-мар на ромска веселба од милион евра: Се јадеше од златен прибор, се печеше вол на ражен, а гостите во дилириум (видео)

Деновиве тема број еден на социјалните мрежи се снимки од екстравагантна ромска забава на која пееше никој друг туку најголемата икона...
Радио Милева

Познатите Македонци се простија од легендарниот композитор Корнелије Ковач: „Можеби сепак има нешто“?! (ФОТО)

Замина уште една музичка легенда од регионов… Еден од најголемите музички уметници, Корнелије Бата Ковач. Академски музичар –...
Радио Милева

Македонските естрадни фолк ѕвезди остро реагираат на грубата неправда: „Дајте музика, зашто очигледно одлуките ги носат неуки луѓе“ (ФОТО)

Новопредложениот протокол за работа на рестораните за свадби предизвика нова лавина од незадоволство кај музичарите, естрадните уметници,...
Мегафон

Музичарите,  ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите протестираа пред владата: Заев „уцвика“ па итно прифати да се сретнат? (ФОТО)

Музичарите,  ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите денес, среда, 7-ми октомври 2020 година, го одржаа најавениот на протест пред владата...
Ништо лично

Венко Филипче жестоко ги навреди музичарите: „Нека протестираат пред инфективна, пред оние што најверојатно се заразиле на нивните настапи и свадби“!

Реакциите на новите одлуки на владата по препорака на Комисијата за заразни болести за нови мерки за заштита од ковид-19, кои овој пат...
Промотер

Последен поздрав за Драган Вучиќ: „Свирете ја зајди, зајди“ во нова изведба на Олгица Христовска и триесетина музичари (ВИДЕО)

Триесетина музичари под водство на диригентот Љупчо Мирковски, ја отсвиреа одново, а Олгица Христовска ја испеаја песната „Свирете...
Радио Милева

Вака Драгана Мирковиќ држи лекција по рок ен рол: Мислеа ќе ја фатат неспремна, ама не знаеа на кого налетале! (ВИДЕО)

За српската фолк дива Драгана Мирковиќ парите не се проблем. Ги има колку сака, зашто е мажена за богат бизнисмен, живее во Австрија а...
Радио Милева

По изгубениот багаж на аеродромот и пожарот кој го затече среде Атина, Жељко Јоксимовиќ го снајде нов малер (ФОТО)

Жељко Јоксимовиќ, од Белград тргна за Црна Гора на концерт, но пред да влезат во Будва, музичарите од неговиот придружен бенд го известија...
Мегафон

Музичарите и музичките новинари се збогуваат со Канго, а Принц удри по циниците и лицемерите: „Сега сите RIP легендо… Го разболевте, го умревте човекот…!

Вчера, 26 март 2018 битката со опаката болест ја загуби уште една македонска уметничка легенда – Симеон Иванов – Канго,  македонскиот...