модна ревија

Пронајдени се 15 резултати на тема „модна ревија“
Радио Милева

Македонската актерка блесна и како манекенка: Само по бела кошула, Катерина Шехтанска е неодоливо секси и заводлива „до даска“!

Несудена балерина, некогашна членка на „златната генерација“ на балетското студио „Ребис“, денес актерка Катерина Шехтанска, кoja...
Радио Милева

Ана Николиќ со портокалови „рози“ на главата и син фустан со длабок шлиц, порача дека не сака повеќе да биде пејачка (фото) 

Пејачката Ана Николиќ вчера пристигнала на ревијата на креаторот Бата Спасојевиќ, а единствениот проблем бил што толку доцнела што...
Радио Милева

„Како на модна ревија на – 16“: Сузана Манчиќ сподели фотографии од зимскиот одмор во скап стајлинг (фото)

Познато е дека Сузана Манчиќ обожава да патува, а секој слободен момент го користи за уживање и одмор, како на далечни дестинации, така...
Радио Милева

На „Скопскиот моден фестивал“ модна ревија со мировни пораки: Идејата добра, реализацијата… со фелер! (ФОТО)

На една од модните ревиии кои се одржаа викендов во рамките на модната манифестација „Skopje Fashion Festival“, манекенките кои ги носеа креациите...
Радио Милева

Учесниците во новото ријалити „Бар“ организираа модна ревија па се разголија: Голотија, згодни тела, секси долна облека и бујни облини (ВИДЕО)

Натпреварувачите во новото реално шоу „Бар“ на Телевизија Курир решија малку да се забавуваат, па приредија домашна модна ревија! Додека...
Радио Милева

Џеј Ло се избрука за сите пари: На сите им лепат етикети, неа случајно или намерно заборавија да и ја извадат (ФОТО)

Џенифер Лопез во неделата ја посети Венеција, а причина за нејзиното доаѓање беше ревијата на модниот бренд „Долче и Габана“. Популарната...
Радио Милева

Моника Белучи блесна во елегантна комбинација: Актерката воодушевува со природна убавина и во шестата деценија

Моника Белучи изгледаше сензационално додека присуствуваше на ревијата “Alexandre Vauthier Fashion Show”  на недела на модата во Париз. Актерката...
Радио Милева

Душко Тошиќ – татко на пример: Додека Карлеуша пееше во Цирих, фудбалерот со помалата ќерка Ника го следеа манекенскиот настап на постарата Атина

Иако игра во далечната Кина, фудбалерот дојде да помине време со своите ќерки, кои  ги има во сè уште законски важечкиот брак со Јелена...
Радио Милева

Едина Муса се „омажи“ без никому да каже: Невестата од машките соништа разголена прошета среде елитниот скопски хотел!(ФОТО)

Македонската кошаркарка, бодибилдерка, убавата Едина Муса облече венчаница?! Ова е веста што ја шокираше не само пошироката јавност...