мите стоилков

Пронајдени се 12 резултати на тема „мите стоилков“
Радио Милева

Во „Ѕвездите на Гранд“ му велеа дека од “грдото пајче станал лебед“, а тој сега се пресели во Белград да гради кариера и има огромна желба да сними дует со оваа пејачка

Мите Стоилков публиката го памети по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ Имено, Стоилков настапуваше...
Радио Милева

Го нарекуваа „грдото пајче“, дека не е ништо посебно, а овој Македонец влезе во финалето на „Ѕвездите на Гранд“

Се приближува финалето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а веќе во програмата се прави „чистка“ и остануваат се помалку...
Радио Милева

„Од грдото пајче стана лебед“: Мите Стоилков со својта појава во „Ѕвездите на Гранд“ ја шокираше Јелена Карлеуша (видео)

Во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ станува се пожешко. Изиматата сабота се случи шестиот круг, а селекцијата на учесниците...
Радио Милева

Невидена тензија во „Ѕвездите на Гранд“: Ja обинија Вики Миљковиќ дека го потплатила македонскиот кандидат Мите Стоилков (видео)

Еден од највпечатливите моменти од третиот круг на шоуто „Ѕвездите на Гранд“ беше кога членките на жирито Вики, Марија и Јелена се...
Радио Милева

Мите Стоилков победи во „Пинкови ѕвезди“, а сега се појави во „Ѕвездите на Гранд“ и го воодушеви жирито (видео)

Во најновата емисија на „Ѕвездите на Гранд“  учествуваше и 24 годишниот Мите Стоилков од Скопје. Тој во првиот круг пред жирито се претстави...