марио

Пронајдени се 12 резултати на тема „марио“
Радио Милева

Филип Живојиновиќ има брат кој го крие: Тој е познат кошаркар, а ќе ви се „сврти“, колку е убав и згоден (фото)

Филип Живојиновиќ, сопругот на Прија  покрај браќата Стефан и Виктор, од страната на мајка си Марија има брат и сестра Ива. Имено, пред...
Радио Милева

Некогашниот новинар и ТВ водител Филе – „Топки“ стана татко на 53 години: „Да ми кажуваше некој кога бев млад и полузелен дека на оваа возраст ќе лулкам бебе, ќе мислев дека е луд и му се измешале брзините…“ (ФОТО)

Дете на новинарската школа на МТВ, впечатлив ТВ лик кој иако со години не е пред камерите, оние што го гледале, се’ уште го паметат. Некогаш...
Радио Милева

Васил Зафирчев за неговата улога во „Преспав“: „Марио е како мачка, се појавува кога најмалку очекуваш“

Неодамна започнаа снимањата на четврата сезона на „Преспав“ која ќе започне да се емитува во декември на првиот канал на Македонската...