лоша состојба

Пронајдени се 3 резултати на тема „лоша состојба“
Радио Милева

Се сеќавате  ли на кучето кое Јелена Карлеуша го посвои? – Еве што му се случи и како живее сега (фото) 

Поп дивата Јелена Карлеуша, која е позната по љубовта кон животните, неодамна одлучи да посвои напуштено куче кое го нарече Теди. Пејачката...
Радио Милева

Вдовицата на Шабан Шаулиќ е во лоша состојба: Ретко спие, малку јаде, не сака да излезе од дома… како да чека тој да се појави на врата! (ФОТО)

Смртта на Шабан Шаулиќ неговата жена Гордана никако не може да ја преболи, па вдовицата на фолк пејачот не може да се смири и не сака...