легенда

Пронајдени се 17 резултати на тема „легенда“
Мегафон

Македонија против Холандија со последен настап на ЕУРО 2020, последен и за Горан Пандев по две децении играње во репрезентацијата

Фудбалската репрезентацијата на Македонија денес, 21.јуни 2021 година во 18. часот во Амстердам го игра својот последен натпревар на ЕУРО...
Радио Милева

Ова е приказната за големиот комарџија, кого Балашевиќ го опеа во својот вонвременски хит: Божа звани „Пуб“ навистина постоел (ФОТО)

„Ова е приказна која со задоволство ја раскажувам, тоа е приказната за Божа наречен Пуб… Едни го фалат, други се жалат, трети велат...
Радио Милева

Бјанка – разголената шефица на најпознатиот лондонски стриптиз клуб, е ќерка на англиската фудбалска легенда (ФОТО)

Поранешниот фудбалер Пол Гаскоњ англиската фудбалска легенда со кој пораснале генерации на спортски вљубеници, за жал стана повеќе...
Радио Милева

Се сврши синот на македонската фолк легенда Војо Стојаноски: Дамјан Стојаноски реши да донесе дома млада невеста! (ФОТО)

Еден од најдобрите и најперспективни млади македонски фолк пејачи, Дамјан Стојаноски, ја побара својата девојка Елена Билеска за жена. Синот...
Мегафон

Андон Дончевски – првиот селектор на Македонија меѓу фудбалските репрезентативци: Шапката долу за чичко Дончо (ФОТО)

Македонската фудбалска селекција ги прави последните подготовки за претстојните два квалификациски натпревари во Лигата на нации,...
Радио Милева

Малкумина знаат дека покојниот Синан Сакиќ и оваа српска мегаѕвезда беа роднини, а уште помалку дека подготвуваа дует, но… (ФОТО)

„Боже … Ова е уште еден страшен ден за мене. Дали е можно?“ – ја почнува својата приказна легендарната балкански фолк ѕвезда. „Ми...